آموزش کامل و گام به گام "خود هیپنوتیزم" ؛ قسمت دوم(فوايد خودهيپوتيزم)

  عقیده هاری آرونز درباره فواید "خود هیپنوتیزم" :

     "خود هیپنوتیزم" در موفقیتهای زندگی روزانه و دربسیاری از موارد مؤثر باشد. درزیر تعدادی از فواید "خود هیپنوتیزم" ذکر می شود:

1-  خودبینی و نشاط درزندگی: به کمک "خود هیپنوتیزم" شخص میتواند یاد بگیرد که جسم و روان خودرا راحت و رلکس یعنی بدون فشار نگهدارد، درنتیجه یادگیری این فن ارزنده به نام "رلکس" نیروهای مغز و روان آزاد می شود و شخص را قادر خواهد بود با دید واقعی تری زندگی را بنگرد و تحملش در برابر تمام مشکلات بیشتر خواهد شد.

2-  ازدیاد مقاوت جسمی و فکری: "خود هیپنوتیزم" مقاومت جسمی و فکری و روانی شخص را اساساً درمقابل همه مشکلات زندگی بطور خارق العاده ای زیاد می کند بدین ترتیب شخص می تواند کارهای روزانه اش را حاصلخیزتر کند و در برخوردهای روزانه اجتماعیش شادتر و شادکام تر باشد. "رلکس" بودن یکی ازعوامل اساسی است در پرورش استعداد مقاومت در برابر مشکلات زندگی.

3-  معالج بی خوابی: "خود هیپنوتیزم" بی خوابی را معالجه می کند، شخص به تدریج از طریق "خود هیپنوتیزم" یاد می گیرد که به محض اراده کردن در هرجا و درهر وضعیتی راحت و عمیق بخوابد، خود هیپنوتیزم کننده میتواند به خود تلقین کند که حتی ایستاده یا نشسته به خواب برود.

4-  بیدارشدن ازخواب درهر موقع دلخواه: کسیکه با فن "خود هیپنوتیزم" آشنائی دارد بدون کمک ساعت زنگ دار، درهر موقع، ولو نیمه شب که بخواهد در رأس دقیقه معین میتواند ازخواب بیدار شود.

5-  تقویت حافظه: شخصی که کلاس "خود هیپنوتیزم" را دیده است میتواند حافظه خود را کاملاً تقویت نماید.

6-  تقویت تمرکز فکر: درگیری های زندگی ماشینی امروز از یک سو و اختلافات داخلی و خانوادگی ازسوی دیگر، تمرکز فکر را ازبین می برد، هنگام مطالعه و انجام برخی کارهای دیگر متوجه می شوید که دچار پراکندگی فکر، اضطراب، نگرانی و افسردگی هستید. درچنین وضعی بازهم "خود هیپنوتیزم" به شما کمک خواهد کرد، که برکلّیه نگرانی های خود پیروز شوید و دارای تمرکز فکری نیرومند و رضایت بخش باشید.

7-  تیزبینی و تیز شنوائی: کسیکه کلاس "خود هیپنوتیزم" را دیده و خود را هیپنوتیزم می کند، خودبه خود دردیدن و شنیدن حساس و دقیق می شود، دراینجا منظور ازدیدن و شنیدن خوب دوجنبه مختلف است، یکی از نقطه نظر هوشیاری در دیدن و شنیدن است و دیگری منظور درک و فهم دقیق و عمیق مسائل اجتماعی و زندگی از طریق دیدن و شنیدن می باشد. دیگر اینکه چون "خود هیپنوتیزم" ایجاد آرامش روانی و عصبی می نماید، لذا اختلالات شنیدن و دیدن که به علت هیستری (نوعی بیماری روانی) ایجاد شده معالجه و رفع می شود.

8-  سرعت در یادگیری: "خود هیپنوتیزم" موجب می شود که شخص خیلی سریع هرمطلبی را جذب و نگاهداری نماید، حالتهای کندی، سستی و تنبلی ازبین می رود.

9-  موفقیت در امتحانات و یادآوری خاطرات بسیار دور: خاطرات، وقایع و حوادث کاملا فراموش شده سالهای گذشته بوسیله "خود هیپنوتیزم" زنده می شود. یک شخص که کاملا خوب و صحیح "خود هیپنوتیزم" شده است، اگر دریک آزمایش مهم شرکت کند، کلیه مطالب، ارقام و اعداد به سهولت در مغزش جریان می یابد بدون اینکه احتیاج باشد که به مغزش فشار وارد آورد این پدیده ازدیاد غیرعادی خاطرات و افکار گذشته(Hypermnesia) در روانکاوی (Psycho - analysis) بی نهایت مورد استفاده قرار می گیرد، بطوریکه امروز اکثر روانکاوان به منظور حصول نتیجه فوری از روش سریعی استفاده می نمایند به نام "هیپنو-آنالیز" (Hypno- analysis) یعنی کاوش خاطرات بیمار از طریق هیپنوتیزم.

10-                دندانپزشکی: کسیکه قادر به "خود هیپنوتیزم" می باشد می تواند هنگام مراجعه به دندانپزشک در لثه های خود کرختی، بی حسّی و بی دردی ایجاد کند، امروزه دندانپزشکانی که کلاس هیپنوتیزم را دیده اند از علم تازه ای به نام "هیپنو انستزی" (Hypno -anesthesia) یعنی ایجاد بی حسّی در دندان بوسیله هیپنوز استفاده می نمایند.

11-                ترس از سن، صحنه نمایش، سخنرانی، رادیو تلویزیون: بطورکلی ترس از هرنوع صحنه ای که درآن جمعیت یا حالت خاص باشد بوسیله "خود هیپنوتیزم" ازبین می رود، سخنرانی در مجامع عمومی، هنرپیشگان، خوانندگان، گویندگان رادیو تلویزیون، مجریان برنامه ها، کلیه افرادی که هرنوع برخورد و گفتگوئی با مردم و مقامات دارند، ولی دچار ترس، خجلت، اضطراب و دلهره هستند بوسیله "خود هیپنوتیزم" می توانند ناراحتیها، ترسها، و نگرانی های خود را به کلی رفع می نمایند و مانند قهرمانی شجاع کارهای مربوطه خود را در حضور همه کس و درهر جا انجام دهند.                        ادامه دارد...

منبع : http://p-mr-yahyaie.mihanblog.com

/ 6 نظر / 97 بازدید
بانو

سلام. فکر می کنم تاثيرش موقتی باشد. به نظر شما چنين نيست؟ شاد باشی.

مجید

سلام به استاد بزرگ! رفتيم اون يکی وبلاگتون هر چی زور زديم /زنگ زديم در زديم باز نشد که نشد! اومديم اينجا تا اعلام کنيم که به روز هستيم....

سلام با تشکر از زحماتتون اگر می خواهید در مورد:آیا قران از جانب خدا آمده است؟ و یا کاردستی محمد است؟ تناقضات قرآن و اشکالات علمی موجود در متن قرآن و زنان پیامبراسلام!!! و احادیث که نشانگر علم لا یتناهی ائمه!!!... بیشتر بدانید به این ادرس سری بزنیدwww.alcoran.blogsky.com

سلام با تشکر از زحماتتون اگر می خواهید در مورد:آیا قران از جانب خدا آمده است؟ و یا کاردستی محمد است؟ تناقضات قرآن و اشکالات علمی موجود در متن قرآن و زنان پیامبراسلام!!! و احادیث که نشانگر علم لا یتناهی ائمه!!!... بیشتر بدانید به این ادرس سری بزنیدwww.alcoran.blogsky.com

Farshooshtar

سلام خوب چی ميشه گفت! اومدی برام يه کامتي گذاشتی که بايد بارها و بارها می‌خوندمش... ميدونی کيف ميکنم کسی فکر کنه... رو هوا حرف نزنه... اول مطلب رو بخونه و تجزيه تحليل کنه و بعد حرف بزنه... مرسی از نظرت... اما متنت: هيچ چيزی اونطور که نشون ميده نيست.. منظورم اينه که خود هیپنوتيزی هم ممکنه جواب بده.. اما ممکنه هم نده قبول دارم که هر درد فيزيکی در انشان منشا روحی داره (از شنوایی و حافظه بگیر تا زخم معده و دندون درد!) و باز قبول دارم که وقتی آدم هر دردی ميگيره توانايی درمونش رو هم خودش داره.. اما روشش مهمه.. يکيش ممکنه هیپنوتيز باشه... ولی به شرطی که درد رو بدتر نکنه.... پست خبلی‌ات رو هم خوندم... جالب بود... فکر کنم برم مطلب کدوم خدای ۳ و ۴ رو هم بنويسم!

شبنم

سلام دوست گرامی !!! زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه همواره بجاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد دفتر بی خطم با خطهایی پریشان منتظر است دستی اورا ورق بزند... ....................................................................بدرورگرامی