علمای شیعه کویت در معرض تهدید فتنه‏گران وهابی

علمای شیعه کویت در معرض تهدید فتنه‏گران وهابی

دولت کویت تحت فشار فتنه‏گریهای وهابیان اقدام به اخراج علما و شخصیتهای مذهبی شیعی از این کشور کرده است.

به گزارش خبرگزاری ابنا، پس از نفوذ وهابیت تکفیری بر تصمیمات امنیتی و سیاسی دولت امارات که منجر به حملات خصمانه بر ضد پیروان مکتب اهل‏بیت(ع) و خصوصا علما و روحانیون گردید و تعدادی از علما و خطیبان منابر حسینی(ع) و ائمه جماعات حسینیه‏ها علی‏رغم حضور بیش از ده سال در این کشور، از تمدید اقامت آنها جلوگیری شد، طرحی مشابه در کشور کویت به مرحله اجرا درآمده است.

 

این در حالی است که در ماههای اخیر تعداد زیادی از شخصیتهای مذهبی شیعه در کشور کویت به بهانه‏های مختلف از کشور اخراج، بازداشت و یا تهدید شده‏اند.

 

منابع آگاه در کویت با تاکید بر وجود نقشه‏ای به منظور گسستن وحدت در جامعه این کشور، نقش رسانه‏های گروهی ضد شیعی و تبلیغات منفی بر ضد شیعیان از طریق نمایندگان، سیاستمداران و کتب مختلف را مهم توصیف کردند.

 

بنابر آمار، نزدیک به 30 درصد از جمعیت کویت شیعه هستند، که البته این شیعیان خود دارای فرق مختلفی هستند. شیعیان کویت هرچند در اقلیت به سر می‏برند اما کرسی‏هایی در پارلمان کویت در اختیار دارند و همچنین برخی از وزرای کابینه کویت نیز شیعه هستند.

 

شیعیان کویت فعالیت‏های مذهبی خود را در قالب 60 مسجد و تعداد زیادی حسینیه و حوزه علمیه انجام می‏دهند و در عرصه سیاسی کویت نیز حضور فعالی دارند هرچند در دستگاه حکومت که به صورت خانوادگی اداره می‏شود از جایگاهی برخوردار نیستند.

منبع: اختصاصی ابنا

abna.ir

/ 1 نظر / 51 بازدید
علی قاسمی نژاد

پیشاپیش عید مبارک[لبخند]وب جالبی به سالهای سوخته هم سری بزن[گل]