موفقیت

 

به نام خدا                                                        موفقیت

 

موفقیت به دور اندیشی و محکم کاریست. «  امام علی علیه السلام»

 

   موفقیت لباسی نیست که تنها به قامت دیگران برازنده باشد، گیاهی نیست که فقط در سرزمین های دیگر بروید، بارانی نیست که تنها در فصل بهار ببارد. ما هر کس که هستیم و در هرکجا و با هر شرایطی که زندگی می کنیم می توانیم موفق تر باشیم و به خواسته های ارزشمند خود دست یابیم . فقط باید بدانیم که موفقیت رایگان بدست نمی آید، قیمت دارد، قیمت آن بذل کوشش و جد و جهد متمادی است . چرا که انسان گل سرسبد موجودات است و از آنچنان استعدادی برخوردار است که برای حرکتش از نقص به سوی کمال نهایتی نمی توان قائل شد.

   انسانهایی که فکر می کنند و باور دارند که موفقند، می توانند موفق باشند و هستند . برای همه انسانهای مشتاق و آرزومند روشنایی این مرز و بوم نویدی تازه داریم و آن این است که اگر در گذشته غم و اندوهی را تجربه کرده ایم ، بدانیم که مقصر خودمان هستیم که زندگی خود را بر مبنای رویاها و آرزوهای ضعیف بنا نهاده ایم.

   همین امروز عنان زندگی خود را بدست خود گرفته و به رویای شخصی خودمان اتکا کنیم ، با تغییر رویاهایمان زندگی خود واعضای خانواده خود را تغییردهیم ، شیرینی ، لطافت، صداقت و پاکی را به رویاهای خود راه دهیم . چراکه:

« رویا بینی هنر برجسته انسانهای همیشه موفق تاریخ بوده است . »

 

موفقیت چیست ؟

·   موفقیت در زندگی را می توان بصورت گسترش مداوم شادمانی و تحقق فزاینده هدفهای ارزشمند تعریف کرد.

·   موفقیت نوعی توانایی است که آرزوهایمان را به سهولت و بی تکاپو برآورده می سازد.

·   موفقیت به معنای جریان فراوان همه موهبتهای نیکوست که جنبه های بسیاری دارد و ثروت مادی یکی از آنهاست.

·  موفقیت یک سفر است نه مقصد، فراوانی مال با همه تجلیات و جذابیت یکی از جنبه های آن است که این سفر را دلپذیرتر می کند . دیگر جنبه های موفقیت عبارتند از: تندرستی ، نیرو، انرژی شورو شوق زندگی ، روابط سالم و زیبا، آزادی خلاق ، ثبات عاطفی و روانی ، احساس آسودگی و آرامش ذهن و...

·   با تجربه همه اینها زمانیکه بذر عشق درونمان را پرورش نداده باشیم احساس موفقیت نمی کنیم.

·  موفقیت راستین یعنی تجربه اعجاز و شکوفایی معنویت درونمان. یعنی به هر کجا که می رویم وهرچه که می بینیم خداوند را احساس کنیم ، خواه در نگاه یک کودک ، خواه در زیبایی یک گل ویا پرواز یک پرنده.

 ادامه دارد ...

/ 5 نظر / 90 بازدید
حق شناس

عقاید فرقه ضالّه وهابیت: مخالف توسّل به ائمه اطهار(ع) ، مخالف شفاعت ، مخالف زیارت آثار پیشوایان دین و حرم آنها. وظیفه ما در قبال وهابیت: بالابردن آگاهی دین ، شناخت و تمسّک به قرآن و عترت. وحدت و اتّحاد ما باید بر مبنای آگاهی ، دانش، شناخت ، پیدا کردن و آشکار ساختن حقایق باشد. وحدت بر مبنای ندانستن ، نگفتن ، و سکوت و جهل، دشمنی است.

حق شناس

کسانی که می گوید نباید بعضی حقایق را بیان کرد یا دشمن اند یا در دام آنها افتاده اند و با دشمنانی این مطالب را از کتب حذف کرده اند فرقی ندارند، وحدت بر مبنای ندانستن و نگفتن و سکوت و جهل دشمنی با دین خداست. وحدت و اتحاد باید بر مبنای آگاهی، دانش، شناخت و پیداکردن و آشکار ساختن حقایقِ(نگفته که عموم را از دانستن آن بازداشته اند) است. وظیفه ما بالابردن آگاهی دینی خود و نیز شناخت و تمسّک و چنگ به قرآن و عترت(اهل بیت) است.

سعید

وبلاگ جالبی داری.تبادل لینک کنیم.شما را لینک کردم.

مریم

سلام عالی و تاثیر گذار بود موفق باشید