آقايان خانمها ؛ يوگا ورزش نيست !!!!

یوگا ورزشیوگایوگا ورزش(جسمی) نیست!!!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اشتباه نکنید!

  بعد از گذشت یکی دو دهه از ورود این فرهنگ جدید(یوگا) در کشورمان هنوز مردم عامه نمی دونند یوگا چیست! ازشون هم که بپرسید می گویند: یوگا یه نوع ورزش جسمی است!

  اگر از مردمی که کمی مطلع اند هم بپرسید می گویند: ما از یوگا فقط تمرکزش(مدیتیشن یا تی ام) را می دونیم و انجام می دهیم که بعداز یک روز طولانی و پر مشغله و بعداز خستگی و تحریک اعصاب و روان و کمی معصیت ، برای رسیدن به آرامش و آسایش و نیز تسکین وجدان و درون خود ، به آن درآخرشب پناه می بریم!

   درضمن اگر ازبعضی کسان(که دراین باره اطلاعات کمی دارند،می شد گفت اصلا ندارند) بپرسید می گویند:ما این چیزا رو قبول نداریم.البته اینو هم متذکر بشوم کسانی هم درعرصه دین و هم در عرصه عرفان و کمال دستی دارند و اطلاعات کاملی از یوگای اسلامی و جامع دارند، آن را تأئید کرده اند. به هر حال هرکسی یک نظری داره که محترم هست.

امّا بنده حالا یک توضیحاتی برای آگاهی عموم مردم (چه زن چه مرد، چه پیر و چه جوان و نوجوان) از کتاب "یوگا در7 مرحله، از مبتدی تا عالی: پروفسور محمّدرضا یحیایی" ، براتون می آورم.

  تعریف یوگا:

یوگا یعنی اتصال و جمع شدن. واژۀ یوگا از فعل "یوج" مشتق شده که بمعنی پیوستن و مهارکردن اس،یعنی مهار نفس سرکش و پیوستن به حقیقت مطلق.

  توضیح:

یوگا درک بسیارعمیقی از ذات بشری،آگاهی،هماهنگی و شناخت بدن، روح و هدف ومقصدزندگی بشر را به شما نشان می دهد.برا یاینکه انسان به تکامل برسد،حتماً باید این عوامل(بدن،فکر،شعور،روح) درحالت توازن قراربگیرند، تکنیکهای یوگا این اتصال بین بدن فیزیکی و بدن روحانی را برقرار می کند و بهترین را حل برای رسیدن به تمرکز و آرامش فکر و درک بهتر حقیقت ازطریق خودشناسی می باشد. کسیکه می خواهد قدم درطریقت یوگا بگذارد نیازی ندارد تا به دین،مکتب و یا فرد خاصی تعلق خاطر داشته باشد و یا مجبور باشدکه ازآن دست بکشد. طریقت یوگا، پاکسازی نفس برای رسیدن به حقیقت مطلق است.

یوگا دعوتی است به تقوا و راستی،پس نتیجه می گیریم که شما می توانید علاوه بر دینداری خود از ورزش فکری و جسمی یوگا هم استفادۀ صحیح ببرید. زیرا دریوگا هم جسم پرورش پیدا می کند و هم روح، به همین خاطر هم ورزش فکری و هم ورزش جسمی می باشد. " البته باید بگویم که یوگا ورزش نیست ولی برای راحتی درک مسئله ازاین عنوان استفاده گردیده ".                        نویسنده

                    

                   حرکت مدی تيشن(تمرکز) ثابت درحالت نيلوفر(لوتوس)

/ 9 نظر / 34 بازدید
koOChoOLOoye foOZOol

Salam amir joOn!!! khoObi?!man bargaashtaaam!!:P jaleb boOd In matlabet morede yoOga...sale noetam mobrak...bebakhsh albate ke ye kam dire....rasti yadam raft ....(avvaaaaaal:D)1

H ╛ A ╛C ╛ K ╛ 4 ╛ U ╛2

چرا هک می شويم ! چرا هک نکينيم ؟ || Www.hack4u2.persianblog.ir ضمنا خيلی از مطالبت استفاده کردم .

Hani

salam kam peida shodi rasti chera dige invara nemiai?

داداش مهدي

سلام عزيز داداش.......... مطلبت خيلی برام جالب بود، در مبحث يوگا حرفی ندارم که بزنم، اما در بارهء اون عکس.... اون عکس به نظرم عکس حالتی از ذن باشه! اينطور نيست؟.....در ضمن من احتياج به کمک دارم اگه در باب متا فيزيک اطلاعاتی داری بزرگواری خودت رو با کمک کردن به داداش مهدی نشون بده......توی وبلاگ نوشتم مشکلم رو.......شاد باشی عزيزم.....¤ يا علی ¤.....مهدی.

پانيا

مطلب جالبی بود// سال نو مبارک //سالی سر شار از مهر و محبت داشته باشی//..

zahra

در محرم سینه ها غرق ملالی دیگر است جاری از چل چشمه دلها زلالی دیگر است با حلولش برنخیزد جز فغان از عاشقان طاق ابروی محرم را هلالی دیگر است بس که لحظه لحظه هایش سرخ و عاشورایی است سیر شیون کردنش امر محالی دیگر است /سلام دوست عزیز/فرا رسیدن اربعین حسینی را به شما تسلیت میگم/در این ایام دعا فراموشتون نشه/منو دعا کنید/آپم ومنتظر

مصطفي

سلام عزيز. اين وبلاگت هم مثل اون يکی خوبه. بازم به من سر بزن. يه تغييراتی دارم ميدم.ياعلی.

elham

با سلام خيلی متشکرم ازمطلبتون بعداز دو روز گشتن ومطلبی براي تحقيق يوگا پيدا نکردن مطلب شما بهم اميدواری داد که ميتونم مطلب پيدا کنم.

elham

اميراقااز مطلبتون متشکرم بعداز دو روز گشتن برای تحقيق یوگا وپيدا نکردن مطلب مطلب شما اميدوارم کرد