رابطه پهنای باند زیاد و توسعه اقتصادی

سلام. شاید بگویید این مطلب به این وبلاگ ربطی ندارد، بنده تا به حال مطالب را خودم از بین کتابها یا گفته های جالب اطرافیانم تایپ می کردم و می آوردم، اما این مطلب را از بین مطالب جالب دکتر علی اکبر جلالی(پدر IT ایران) مفید دانستم و آوردم، و هرچه به درک و دانش بالاتر برای کسب و تبادل اطلاعات برای معرفت خدا کمک کند باید فراگرفت.


بنظر بنده معیار توسعه یافتگی کشورها امروزه تولید، توزیع و استفاده از اطلاعات صحیح است. پهنای باند زیاد شبکه‌های ملی و بین‌المللی این فرصت را ایجاد خواهد کرد تا اطلاعات با کیفیت چندرسانه‌ای در خدمت کاربران باشد و وقت کمتری صرف انتظار باراندازی اطلاعات شود. یادش بخیر، در اولین برنامه چهارم توسعه قرار بود که تا پایان سال آینده 750 خط STM1 که هر کدام 155 مگا بیت بر ثانیه اطلاعات بر روی اینترنت را می‌دهد داشته باشیم که وزارت ICT در برنامه توسعه خود آنرا به 150 خط تقلیل داد و فعلآ هم که 40 خط STM1 به گفته مسئولین آن وزارت خانه داریم و سال آینده هم پایان برنامه توسعه چهارم است. راستی ترس ما از داشتن پهنای باند زیاد چیست. نظر شما چیست؟ آیا پهنای باند زیاد و حجم زیاد محتوای الکترونیکی از داشته‌های کشور بر روی شبکه جهانی اینترنت معیار توسعه یافتگی کشورها در قرن 21 نیست؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پهنای باند سری به این آدرس بزنید:www.coolnerds.com/Newbies/Bandwidth/Bandwidth.htm
نظر وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد پهنای باند (28 اردیبهشت 1387) :

باند 56 کیلو بیت برای مصارف خانگی ودانشگاه ها کافی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برخی از شرکت‌های اینترنتی در ارایه پهنای باند واقعی اینترنت کوتاهی می‌کنند.

محمد سلیمانی در گفت و گو با خبرنگا اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر پهنای باند 128 کیلو بیت یا 56 کیلو بیت مشکل اینترنت کشور نیست، بلکه نحوه ارایه این میزان از سوی شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت بحث است.
وی گفت: پهنای باند 128 کیلو بیت اکنون برای بسیاری از سازمانها بدون مشتری است و این میزان را شرکت‌ها حتی نمی‌توانند به مشتریان عرضه کنند.
سلیمانی افزود: پهنای باند 56 کیلو بیت برای مصارف و کاربران اینترنتی خانگی و دانشگاه‌ها حتی برای دانلود کتابهای 500 صفحه‌ای مناسب است.
وی تاکید کرد: در برخی مواقع پهنای باند ارایه شده از سوی برخی شرکت‌ها حتی 2 کیلو بیت نیز نمی‌شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در ارایه پورت‌های پرسرعت اینترنت، اظهار داشت: با صدور مجوز برای ارایه پورتهای پرسرعت از سوی شرکت‌های مخابرات استانها نرخ رشد در این زمینه سرعت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن 17 میلیون خانوار با لحاظ کردن ضریب نفوذ 30 درصدی اگر بتوانیم 12 کیلو بیت را به این 30 درصد یعنی 5 میلیون نفر برسانیم انقلاب عظیمی در عرضه اینترنت پرسرعت کرده‌ایم.
سلیمانی گفت: این امر نیازمند سرمایه‌گذاری حداقل 2 یا 3 هزار میلیارد ریالی است.

منبع: http://www.drjalali.ir

/ 1 نظر / 45 بازدید
ناهید(صنما)

سلام بر شما امیر آقا سری به شعرای من نمیزنید. تلفن استاد رو هم که ندادید.[گل][خداحافظ]یا حق