حقیقت را نگفتند، از ترس اینکه شیعه شویم!

حقیقت را نگفتند، از ترس اینکه شیعه شویم!

 

مفتی اعظم سوریه در ششمین نشست علمی کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به اینکه دنیای غرب با پروژه جهانی سازی درصدد پایان دادن به ‌بیداری اسلامی است، خواهان توجه کشورهای اسلامی به رخدادهای مهم دنیای غرب علیه مسلمانان شد. به گزارش روابط عمومی مجمع جهاتی تقریب مذاهب اسلامی، بدرالدین حسون که عصر امروز سه‌شنبه در نوزدهمین کنفرانس وحدت اسلامی سخن می‌گفت، افزود: باید بدنبال راهکاری بود تا اعتقادات نسل‌های مهاجران مسلمان در کشورهای غربی در فرهنگ آنها ذوب نشود.وی با اشاره به ‌اینکه در تعالیم اسلامی عنوان اقلیت برای گروه‌های دینی پذیرفته شده نیست، خاطرنشان کرد: اقلیت‌های دینی برای جهان اسلام معنی ندارد و اسلام سعی کرده تا حقوق همه‌ ‌شهروندان را تثبیت و تأمین کند.مفتی اعظم سوریه یاد آور شد: ما به اصول مسیحیت و ادیان دیگر در سوریه معتقد و پایبندیم و اقلیت‌های دینی را هیچ‌گاه مورد ظلم و ستم قرار نمی‌دهیم.وی با بیان اینکه اسلام هیچ تفاوتی برای پیامبران قائل نیست، ابراز داشت: باید با توجه به مصالح جهان اسلام و حفظ حقوق همه اقلیت‌ها به اختلافات توجه نکرد.بدرالدین حسون همچنین به کاریکاتور طراحی شده علیه پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: وحدت رویه مسلمانان در دانمارک ودیگر کشورها توطئه دشمنان را خنثی کرد.

سخنرانی مفتی اعظم سوریه "الشیخ الدکتور أحمد بدر الدین حسون" در مورد کتمان حقایق عاشورا و توصیف امیرالمؤمنین واقعی:اجازه بدهید که صادقانه بگویم! دهها سال پیش، که مشغول تحصیل علم بودم از استادم شنیدم که می گفت: به درستی که روز عاشورا مصیبتی برای امت اسلامی بود... چرا این (حقیقت) را از ما پنهان می کردند!؟ خدا از گناهشان بگذرد! از ترس اینکه مردم تحت تأثیر قرار بگیرند و شیعه شوند... آیا باید حقایق را، از ترس گرایشات (مذهبی) پنهان کرد؟! آیا حقیقت را باید پنهان کنیم، که مبادا یک مذهب بر علیه مذهبی دیگر تقویت شود؟ دست از سرمان بردارید، ای آقایان! گذشت آن زمان که دین در جهت سیاست اشخاص به کار گرفته می شد. گذشت ان زمان که (آن آدم) با سوء استفاده و روش ظالمانه، خود را امیرالمؤمنین نامید. تا بر روی زمین فساد کند... امیرالمؤمنین نیست، جز آن کسی که اولاً میزان حق و عدالت را در مورد خودش اجراء کرد. و ثانیاً (اعمالش) را طبق شریعت اسلامی سنجید. و ثالثاً، اسلام را میزان و معیار (اعمال) خود و خانواده اش قرار داد... پس، او امیرالمؤمنین است... و ... امّا، آن کسی که با بیعت اجباری، و تزویر و رشوه امیر شد... (چنین شخصی) امیر هیچ کسی نیست... او فقط، امیر هوای نفس، و شهوات خودش است. و این حقیقتی است که باید اعلام کنم...

دانلود فیلم سخنرانی شیخ بدر الدین حسون .  البته ناگفته نماند که چنین اشخاصی که حق را در هر شرایطی حتی اگر به ضررشان باشد، نقل میکنند؛ مورد بی لطفی ها و تهمت های بسیاری از سوی بعضی ها، اللخصوص علمای! وهابی قرار می گیرند. "شیخ احمد بدر الدین حسون" مفتی اعظم سوریه است که در زمینه وحدت اسلامی، بسیار فعال می باشند. سایت "الشیخ الدکتور أحمد بدر الدین حسون" (عربی) دکتر حسون: جهانی سازی غربی در صدد پایان دادن به بیداری اسلامی است مفتی اعظم سوریه در ششمین نشست علمی کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به اینکه دنیای غرب با پروژه جهانی سازی درصدد پایان دادن به ‌بیداری اسلامی است، خواهان توجه کشورهای اسلامی به رخدادهای مهم دنیای غرب علیه مسلمانان شد. به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بدرالدین حسون که عصر امروز سه‌شنبه در نوزدهمین کنفرانس وحدت اسلامی سخن می‌گفت، افزود: باید بدنبال راهکاری بود تا اعتقادات نسل‌های مهاجران مسلمان در کشورهای غربی در فرهنگ آنها ذوب نشود.وی با اشاره به ‌اینکه در تعالیم اسلامی عنوان اقلیت برای گروه‌های دینی پذیرفته شده نیست، خاطرنشان کرد: اقلیت‌های دینی برای جهان اسلام معنی ندارد و اسلام سعی کرده تا حقوق همه‌ ‌شهروندان را تثبیت و تأمین کند.مفتی اعظم سوریه یاد آور شد: ما به اصول مسیحیت و ادیان دیگر در سوریه معتقد و پایبندیم و اقلیت‌های دینی را هیچ‌گاه مورد ظلم و ستم قرار نمی‌دهیم.وی با بیان اینکه اسلام هیچ تفاوتی برای پیامبران قائل نیست، ابراز داشت: باید با توجه به مصالح جهان اسلام و حفظ حقوق همه اقلیت‌ها به اختلافات توجه نکرد.بدرالدین حسون همچنین به کاریکاتور طراحی شده علیه پیامبر اسلام اشاره کرد و گفت: وحدت رویه مسلمانان در دانمارک ودیگر کشورها توطئه دشمنان را خنثی کرد.

منبع: Alm.ir

/ 0 نظر / 50 بازدید