آموزش کامل و گام به گام "خود هیپنوتیزم" ؛ قسمت پنجم (فوايد خودهيپوتيزم)

 

  عقیده هاری آرونز درباره فواید "خود هیپنوتیزم" :

 

19. "خود هیپنوز" در کاراته: اساس ورزشهای کاراته و کونک فو  برپایه تمرکز فکر و رسیدن به تمرکز فکر فوق العاده یا همان "خودهیپنوتیزم" استوار است، ورزشکار کوشش و تلاش می کند که هنگام عمل و احتیاج به این حالت در آید، ورزشکار کوشش و تلاش می کند که هنگام عمل و احتیاج به  این حالت درآید، که دراین حالت استعدادی شگرف و خارق العاده پیدا می کند و حتی جراحات وارده را نه حس می کند و نه احساس درد می کند. و محل جراحات ناشی از سلاحهای برّنده به سرعت التیام می پذیرد. یکی از حالات هیپنوتیزم حالتی است به نام "کاتالپسی" که دراین حالت ماهیچه ها مانند استخوان سفت و محکم می شوند و در چنین حالتی است که هریک از اعضاء گوشتی بدن نیز به آلتی کوبنده و برّنده تبدیل می شود.

20. خود هیپنوز در جراحی: در جراحی ها بخصوص در دندانپزشکی، هیپنوز نقش مهمی را بازی می کند، برخی میترسند، برخی نسبت به تزریق حساسیت دارند، درچنین مواردی نقش ارزنده هیپنوز به خوبی ظاهر می شود زیرا شخص میتواند پس از یادگرفتن خودهیپنوز چندبار خود را هیپنوتیزم نماید و به خود تلقین کند که از تزریق یا هر نوع عملیاتی در روی دندان ترسی ندارد و یا احساس درد نخواهد کرد.

21. محرّکات ذهنی و وسواس: "خودهیپنوز" در تسکین دردها، محرکات ذهنی و برخی وسواس ها که خیلی مزمن نشده اند مؤثر است.

22. هیپنوز در پزشکی: هیپنوز در پزشکی ایجاد آرامش و تقویت روحی بیمار، ازدیاد مقاومت بیمار در تحمل دردهای عضوی و تسکین دردها و تسریع در بهبود دردهای عضوی عامل کمکی بسیار مؤثری است.

23. درمان چاقی و لاغری بوسیله "خودهیپنوز": خودهیپنوز بهترین وسیله برای درمان چاقی است، هچنین لاغرها و کسانیکه اشتهای خوبی برای غذا ندارند، بوسیله خودهیپنوز کاملاً تغییر وضع خواهند داد.

24. بیماری پُرخوری: کسیکه دچار بیماری پرخوری هستند با یادگرفتن فنّ خودهیپنوتیزم بزودی دست از پرخوری بر خواهند داشت.

ادامه دارد...

/ 2 نظر / 39 بازدید
کيا

سلام امير جان .خوبی.....مطلب جالبی بود

Hani

salam,vala bekhoda ma ke hichi nafahmidim,age ham befahmam yejoorie !! midoni ke chi migam;).be har hal mersi ...khaste nabashi pesaram !