زلزله امروز

زلزله مازندران

در ساعت هفده و ده دقيقه هشتم خرداد زمينلرزه 6.6 ريشتر غرب استان مازندران را لرزاند.
اين زمينلرزه شهرهاي نور  علمده  مرزن آباد و کلاردشت را تا حدودي تخريب نموده.هنوز هيچ خبري از خسارات احتمالي منتشر نشده.
زلزله امروز مازندران اين توهم را که شهرهاي شمالي و ساحلي کشور مناطقي امن از زلزله هستند از بين برد.
در يکسال گذشته اين شايعه که در صورت وقوع زلزله در تهران نزديکترين منطقه امن شهر هاي شمالي کشور است زمينهاي شمال را در بورس خريد قرار داده و با افزايش قيمت تا سيصد درصد سود هنگفتي را نصيب زمينداران شمال نمود.
------------------------------------------------
امروز تهران به مدت پنج ثانيه لرزيد

امروز بين ساعت 17:50 تا 18 تهران به مدت پنج ثانيه لرزيد. مردم وحشت زده به خيابان ها ريختند. حال عده اي هم در حال خروج از شهر هستند.
-----------------------------------------
كجا زلزله آمده!؟

من در غرب تهران زندگي مي‌كنم
اينجا زلزله واقعا شديد بود و چون ما طبقه اول يك ساختمان 5 طبقه هستيم موج همسايگان را مي‌ديدم كه از طبقات بالا كه طبيعتاً شدت بيشتري را حس كرده بودند به پايين سرازير مي‌شدند.
تلويزيون مي‌گويد در غرب تهران شديدتر بوده ولي در حال حاضر تلفن‌هاي با كد 250 كه مربوط به شرق است كاملا مختل و غير قابل تماس شده در قم و اصفهان هم شديد بوده بالاخره كجا زلزله اومده ؟؟؟ تلويزيون راجع به اخطارهاي مربوط به پس لرزه يا چيز ديگري چيزي نمي‌گويد. انگار خطر كاملا رفع شده.
آيا واقعاً اين طور است؟؟؟
---------------------------------------------

گزارش دريافتی:

ساعت هجده روز جمعه هشتم خرداد.بر اساس گزارشات ضدونقيض خانه هاي زيادي در محلات جنوبي تهران بر اثر زلزله به صورت نيمه تخريب درآمده و بسياري نيز غير قابل سکونت ميباشد.
در مناطق شمالي شهر مردم با اتومبيل در حال خروج از شهر هستند.مقصد آنها بيشتر شهرهاي شمالي و محدوده هاي باز اطراف تهران ميباشد.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
برگزاري فرانسه : بعد از ظهر امروز زلزله شديدي شهر تهران را لرزاند

به گزارش خبرگزاري فرانسه زلزله شديدي بعد از ظهر امروز شهر تهران را لرزاند. بنا بر اين گزارش مردم وحشت زده به خيابانها ريختند. به گفته تلويزيون دولتي مناطق شمالي و غرب پايتخت به شدت در جريان اين زمين لرزه تکان خورده است.هنوز از مرکز زلزله خبري منتشر نشده است.

------------------------

ساعت هفده و پانزده دقيقه زلزله 4.2 ريشتر تهران را لرزاند. مردم در خيابانها هستند. خبرها حاکيست پيش از اين زمين لرزه صداي انفجار مانندي که معمولا هنگام زلزله هاي شديد شنيده مي شود , در تهران نيز شنيده شده است.

---------------------

رئيس پژوهشکده سوانح طبيعي اعلام کرد که زلزله علاوه بر تهران ، قم ، ساري ، قزوين ، کرج و رباط کريم را هم لرزانده است .
سيد محمود فاطمه عقدا در گفتگو با خبرنگار اجتماعي مهر افزود: زلزله اي که چند لحظه قبل تهران را لرزاند در استانهاي قم ، ساري ، قزوين ، کرج و ربا ط کريم را نيز لرزاند.
وي افزود: هنوز مرکز و اندازه  دقيق زلزله مشخص نشده  ولي زلزله اي نسبتا شديد بوده و احتمال پس لرزه هاي بعدي وجود دارد  چنانچه اين زلزله زلزله اصلي باشد از اين پس بايد منتظر پس لرزه باشيم و چنانچه اين زلزله ، زلزله اصلي نباشد امکان اين که  زلزله اصلي در راه باشد وجود دارد. در نتيجه توصيه مي شود مردم ضمن حفظ آرامش خود يه مسائل ايمني توجه داشته باشند .

------------------------------------------------
زمين‌لرزه‌اي نسبتا شديد بعد از ظهر حدود ساعت 17:10 دقيقه امروز تهران را لرزاند.
به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، اين زمين‌لرزه موجب ترس و وحشت شهروندان تهراني و رفتن آنها به خيابانها و كوچه‌ها شد.
اخبار بدست آمده حاكي است اين زمين‌لرزه در كرج، اسلامشهر، رباط كريم ، آبيك ، قزوين و ديگر شهر‌هاي اطراف تهران نيز احساس شده است.
هنوز مركز و شدت ميزان وقوع اين زمين‌لرزه اعلام نشده است.
----------------------------------------
همچنين زمين لرزه شهر زنجان را لرزاند.

/ 1 نظر / 40 بازدید
ذهن سيال

سلام! من هم غرب تهران هستم. زلزله شديدی بود... شما مسيحی هستيد؟