نکات مهم در آشنايی با وبلاگ و وبلاگ نويسی

   وبــلاگ صفحه ای است جدید، شخصی و غیر تجاری که دارای محتویات گوناگون در مورد موضوع های مختلف ( از جمله مقالات مرتبط با یک موضوع خاص ، بیان داستان و خاطرات ، روزنامه نگاری، اخبار و حوادث جدید و آنلاین، نظرات و علایق شخصی، و...)  است . کلمه بلاگ مخفف وب لاگ است و هنگامیکه در جایگاه فعل قرار گیرد به معنای پست کردن پیغام به وب لاگ است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

   در  وبلاگ می توانیم نظرات و اطلاعات با ارزشی راجع به موضوعات مختلف را ببینیم. که در بردارنده اطلاعات و تجربیات شخصی نویسنده می باشد ، مثلا خاطرات جالب خود را بیان می کند .

   روز نامه نگاری در وبلاگ قویترین روش برای ارایه اطلاعات و اخبار است به دو دلیل : پخش اطلاعات ، پخش نظریات و دیدگاهها.   مهمترین مزایای وبلاگ در پخش اطلاعات عبارتند از: یکی سانسور کردن آن بسیار سخت استو دیگری ترافیک مشکل کمتری را ایجاد می نماید.

مثلا زمانی که سرور بدلیل اشغالی و ترافیک زیاد نمی تواند پاسخگوی تمامی بینندگان باشد،در صورتیکه وبلاگ مشکل ترافیک را ندارد.

   بسیاری از وبلاگ ها به شما می گویند نوشتن آنها در اثر تمرین زیاد خوب شده است. و این نوشته ها در اختیار اقشار جامعه قرار می گیرند پس در نوشتن آن دقت می شود.

 نکته : هیچ وقت چیزی را که نمی خواهید دیگران بخوانند یا از آن مطلع شوند بصورت آنلاین منتشر نکنید. با استفاده از موتورهای جستجو و پروژه های آرشیو اینترنت هر چیزی که بصورت آنلاین می نویسید بصورت آنلاین هم ذخیره می شود حتی اگر آنرا ار روی سایت پاک کنید.

 

 

/ 5 نظر / 39 بازدید
gole_sharghi_64

سلام امير جان . حتما لينک می زنم و مرسی از وبلاگت.فدات شهزاد

yalda

باشه . لينکت رو بيا ببين !

vooroojak

سلام خوبی توی وبلاگم از شعر قشنگم تشکر کردی باور کن خوندمش ۱۰۰۰۰ تا شاخ در آوردم چون تنها چيزی که ننوشتم شعره

dokhtariroony

البته متن بالا رو من نوشتم مشخصات خواهرم بوده

پروانه

وبلاگ جالبی دارين ! اميدوارم موفق باشيد! شايد بعدا دوباره بهتون سر بزنم.تا اون موقع سلامت باشيد! راستی بهار نزديکه . عيدتون مبارک! اینم جمله ی آخر : باز کن پنجره را که نسیم روز میلاد اقاقی ها را جشن گرفته و بهار کنار هر شاخه هر برگ شمع روشن کرده است