دربارۀ « مجموعه یوسف پیامبر(ص)»- بخش چهارم

دربارۀ « مجموعه یوسف پیامبر(ع)»- بخش چهارم:

متن زیر از وبلاگ اختصاصی فرج اله سلحشور (نویسنده و کارگردان) گرفته شده است:

یوسف پیامبر 2 (ع) 

بسمه تعالی

اشکالاتیکه به سریال گرفته اندمستمسکی که مطبوعات اصلاح طلب و بعضی از قلم بهدستانی که از مجموعه ی یوسف پیامبر(ع) زخم خورده یا عناد شخصی با حقیردارند و بعضی از منتقدین نا آگاه به مجموعه گرفته اند دو مطلب می باشد:

1-  چرا حضرت یعقوب با دو خواهر هم زمان ازدواج کرده ؟

2-  حضرت یعقوب چرا به یوسف بیش از فرزندان دیگر محبت می کند ؟

درمورد مطلب اول باید عرض کنم ازدواج حضرت یعقوب با دو خواهر هم زمان به طورمتواطر در کتب تفسیر و تاریخ آمده و آن زمان ازدواج با دو خواهر را بلامانع ذکر کرده و این نهی را به بعد از ظهور اسلام نسبت داده اند. تکیه براین نکته و نسبت گناه دادن به حضرت یعقوب (ع) بیشتر مربوط به افراد بیاطلاع است که احکام و دستورات اسلام را که مختص اسلام است به ما قبل اسلامنیز تسری می دهند.

درمورد مطلب دوم باید عرض کنم آنها که معتقدند حضرت یعقوب (ع) در سریال یوسف(ع) بین فرزندان تبعیض قائل شده غافل اند که آن حضرت یوسف را که نشانه هاینبوت را در او مشاهده می کرده نمی توانسته مانند دیگر فرزندان دوست بدارد، مانند علاقه ی رسول اکرم (ص) نسبت به فاطمه زهرا (س) در میان دیگردخترانش که به کرات شنیده ایم ، اما منتقدان آیا متوجه نشدند که یعقوبیوسف را به دست خواهرش سپرد که حسادت فرزندانش کمتر بر انگیخته شود. با زنخود لیا صحبت می کند و می گوید نباید از فرزندانش غافل شده و با پرداختنبه یوسف و برادرش حسادت آنها را تحریک کند. به عمه می گوید بیش از حد یوسفرا ناز و نوازش نکن و خود از بوسیدن یوسف در ملأ عام خودداری می کند.

چگونهاست این نکات را که به کرات تکرار شده عیب جویان نمی بینند اما یک بار برزانو نشاندن آن هم در غیاب فرزندان و بوسیدن یوسف را می بینند؟!!!

منبع: http://fsalahshur.blogfa.com

http://www.mry14mn.com

http://www.mry14mn.net            http://www.mry14mn.ir                    

/ 0 نظر / 67 بازدید