آیت الله مکارم:درصورت ادامه اقدامات وهابیها،عمره مفرده راتحریم میکنیم

آیت الله مکارم:درصورت ادامه اقدامات وهابیهاعمره مفرده راتحریم میکنیم    

   
.

استان ها: آیت الله مکارم شیرازی گفت: اگر وهابی‌های افراطی به اقدامات ناشایست خود ادامه دهند، عمره مفرده را تحریم خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قم،آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم و در جمع صدها نفر از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به فجایع اخیر در بقیع گفت: اگر وهابی‌های افراطی به اقدامات ناشایست خود ادامه دهند، عمره مفرده را تحریم خواهیم کرد.


وی تصریح کرد: با صراحت عرض می‌کنم رفتن به عمره مستحبی در صورتی مشروعیت دارد که با عزت و آبروی شیعه توأم باشد؛ نه با ذلت و تحقیر.

در ادامه این سخنان که با تکبیر و تأیید طلاب و فضلای حوزه علمیه قم همراه شد، آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: سازمان حج و زیارت موضوع را بررسی کند تا تصمیمات جدی در این زمینه گرفته شود.

وی تأکید کرد: هر سال، شمار زیادی از دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب به سرزمین وحی اعزام می‌شوند و در صورت ادامه چنین اقدامات نابخردانه وهابی‌ها دیگر جای امنی برای زیارت خانه خدا وجود نخواهد داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به دولت عربستان گفت: صلاح و مصلحت حکومت عربستان سعودی در این است که مانع حرکات نابخردانه وهابی‌های افراطی شود؛ زیرا این گروه نادان اسلام را تنها در خشونت، هتاکی و چاقو‌کشی خلاصه کرده‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم این دولت مسأله را با جدیت پیگیر باشد و برای همیشه اعمال و رفتار این عده محدود تندرو با مسلمانان را به پایان رساند و اتحاد صفوف مسلمین محکم تر شود.

منبع: shabestan.ir

/ 0 نظر / 45 بازدید