بی احترامی و انگشت نگاری به حجاج مرد و زن ایرانی حج عمره

خبر مهمّ

بی احترامی و انگشت نگاری به حجاج مرد و زن ایرانی حج عمره

 

   این اولین بار نیست که عربستان سعودی وهابی، از زایران حج عمره انگشت نگاری می کند.

اما این دفعه طبق خبری که خبر 20:30 شبکه دو سیما امروز شنبه 1388.2.19 پخش کرد، بی اخترامی شدیدی را بدنبال داشت تا آنجا که مردان عربستانی دست زنان ایرانی را می گرفتند برای انگشت نگاری و با حالت مسخره کننده ای می خندیدند. بدنبال این حرکت بسیار زشت و توهین آمیز مخصوصاً نسبت به زنان ایرانی در فرودگاه جدّه، زایران شکایت خود را اعلام کردند.

   هنوز خبری در این باره در اینترنت نیافتم که برایتان قرار دهم. اگر درباره این خبر جدید، مطلبی پیدا شد قرار خواهم داد. انشاءالله.

 

 

 

   فعلاً این خبرها که مربوط به مدتها پیش است، را زیر این مطلب می آورم:

 

رئیس سازمان حج و زیارت ایران:

انگشت نگاری از زائران غیرقابل قبول است

جام جم آنلاین: مصطفی خاکسار قهرودی رئیس سازمان حج و زیارت ایران در خصوص انگشت نگاری از زائران دانشجوی ایرانی در سفر عمره مفرده ، تاکید کرد : بارها غیرقابل قبول بودن انگشت نگاری از زائران ایرانی را به طرف سعودی تذکر داده ایم که آنها نیز بر ضرورت های امنیتی تاکید داشته اند اما این گونه مسائل توجیه و مجوزی برای برخورد ناشایست و اهانت آمیز آنها نیست.

 

انگشت نگاری گسترده از زائرانایرانی در فردوگاه مدینه
  انگشت نگاری کامل از زائران ایرانی عمره مفرده در فروگاه مدینه اغازشد.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی لبیک از مدینه منوره ؛ دو کاروانزیارتی از استان های کرمان و خوزستان که حدود250 نفر بودند دیشب درفروگاه مدینه بهطور کامل انگشت نگاری شدند.
 
ازاین زائران برادر وخواهر علاوه بر انگشت نگاری،عکسبرداری هم شده است و این در حالی است که پیشتر درموارد خاص برخی زائران موردانگشت نگاری وعکسبرداری قرار می گرفتند.
ظاهرا قراراست این شیوه از روز شنبه درفرودگاه مدینه اجرا شود.
ماموران فرودگاه مدینه در حال برنامه ریزی براجرای اینمصوبه شورای عالی امنیت عربستان سعودی هستند. البته تجهیزات و پرسنل لازم در اینفرودگاه ناکافی است چون زائران ایرانی و کشورهای دیگر، حداقل 2 ساعت معطل میشوند.
یکی از زائران کرمانی که دیشب وارد فرودگاه مدینه شده بود گفت ماموران،ابتدا تمامی انگشتان را انگشت نگاری، سپس از چهره زائران عکسبرداری میکنند.
حجه السلام نجفی نماینده بعثه مقام معظم به مسئولان فرودگاه مدینه توصیهکرد در اجرای قانون کشور خود رعایت احوال زائران مسن ایرانی و سایر کشورها را بکنندانان را زود ترخیص کنند تا احیانا نمازشان قضا نشود. ارسال شده در تاریخ: ١٠/٢/١٣٨٨ساعت: 13:20

/ 3 نظر / 109 بازدید
امید

خدا رو شکربازم شما اینو بازگو کردید انگار همه در این موضوع قراره لال باشن هیچکس حتی صداشم درنمیاد معلوم نیست غیرت ایرانی کجا رفته

JOKER

خیلی دوست دارم باشما تبادل لینک کنم.مرا با نام: ++متافیزیک ماوراطبیعه , مدیتیشن , یوگا , مرتاض ها ++ لینک کنید و بگویید با چه نامی لینکتان کنم

مصطفی

امیر خان عالی بود امیدوارم همیشه در راه حق موفق باشید