لطفاً جوک های مخرّب و تفرقه افکن نفرستید و آب در آسیاب دشمن نریزید!

«به نام خدا»

لطفاً جوک های مخرّب و تفرقه افکن نفرستید و آب در آسیاب دشمن نریزید!

   این روزهای می بینیم که عوامل دشمن(صهیون) در ایران بیشتر از قبل، اقدام پخش و جاانداختن جوک ها و لطیفه هایی در تخریب و تفرقه افکنی بین ملّت ایران می کند. در گذشته جوکهایی در مسخره کردن و تفرقه افکنی بین قوم ها می کردند، (و شاید این یکی از دلایل تعصبات بی مورد قومی قبیله ای زیاد بین مردم مختلف نسبت به قوم دیگر است)، اما الان می بینیم که اقدام شیوع و جاانداختن فرهنگ بی ارزش کردن برخی مقدسات مثل پیامبران(ص) و نیز مسخره کردن اشخاص مهم می کنند، و این فقط به ضرر مردم ایران است و دشمن از این تفرقه افکنی سود می برد زیرا می بیند ملت ایران روز به روز قوی تر می شود، و هیچ قدرتی در جهان نمی تواند به ایران نظر بد و نیت بدی داشته باشد و از ایران می ترسند.

   اینکه سریال «حضرت یوسف پیامبر(ع)» را از طریق مسخره کردن آن دشمن بی ارزش کرد و مردم هم یا آنرا تماشا نمی کنند یا به آن توجهی نمی کنند، مسلم است، اما آیا کسانیکه اسمشان مسلمان است، آیا نمی دانند مسخره کردن پیامبر خداوند جزو گناهان کبیره و غیرقابل بخشودنی است؟!! یا اینکه دیگر دشمن، مسخره کردن مقدسات را عادی کرده است!؟

   ما در معرض حملات فرهنگی دشمن هستیم و باید بیشتر از اینها مراقب خود باشیم که دستی دستی و بدون اینکه دشمن هزینه ای پرداخت کند به هدف دشمن(تضعیف ما) کمک نکنیم.

   مطمئناً موقعیت حیاتی ایران برای دشمنان مهم است و در صدد تضعیف ایران هستند، و آنها دقیقاً می دانند که جنگهای آخرالزمانی در اطراف ایران(عراق، عربستان، سوریه، و...) اتفاق خواهد افتاد.

 

نکته دوم اینکه: همه جا در ضبط تاکسی، و در جاهای دیگر در تلفنهای همراه و... می بینیم که آهنگهایی مثل «ساسی مانکن» و... شنیده می شود که حتی کودکان هم شعرهای مزخرف آنرا حفظ و تکرار می کنند. مثلاً همین «ساسی مانکن» در اوایل فقط در آهنگهای فحشهای رکیک! می داد و طرفدار نداشت اما الان کمتر و ملایم تر شده است. موضوع اینجاست که دشمن همانطور که مواد مخدر و شیطانپرستی را از طریق آهنگ(آهنگهای هوی متال، متالیکا، و...) بین جوانان بخش دادند، در حال حاضر از طریق ترانه های رپ می خواهند باقیمانده فرهنگ غنی ایران را نابود کنند. مثلاً در یکی از آهنگهای این شخص فکر کنم به نام پاستوریزه بود، این را می خواهد تلقین کند که دختر نباید به فکر باخانواده بودن و پاک بودن باشد و باید ابرو بردارد و آرایش کند و از خانه بیرون رود و با پسرها بگردد و پاستوریزه نباشد!. اینها را فقط کسانیکه از بالا به قضیه نگاه می کنند خواهند فهمید.

   متأسفانه طبق شنیده های موثق، در مدارس دخترانه راهنمایی، دختران اوّل راهنمایی! ابرو بر می دارند و آرایش می کنند، و با خود تلفن همراه خود را به مدرسه می آورند تا با دوست پسر خود در زنگ تفریح، صحبت کنند! و متأسفانه علی رغم دعوا و جرّو بحث بین مدیران مدرسه و والدین و دانش آموزان هیچ کاری پیش نمی رود و حتی روز به روز بدتر هم می شوند، مدیران هم که فکر می کنند با تنبیه می توانند جلوی این فرهنگ غلط را بگیرند با دانش آموزان برخورد فیزیکی و تهدید رفتار کرده ولی آنها اصلاح نمی شوند و لج کرده و بدتر هم می شوند.

   امیدورایم تربیت این آینده سازان را اگر مدارس و دانشگاهها رها کرده اند، حداقل والدین که فرزندان خود را فراموش کرده اند و فقط به فکر این هستند که خوراک و پوشاک خوب داشته باشند و سالم باشند و کلاس زبان و کلاس موسیقی و ورزش آنها سر جاش باشد، ولی به فکر روح و روان و اخلاق و تربیت آنها نیستند، بیشتر از قبل مراقب از دست رفتن فرزندان خود باشند و کمی بیشتر مسؤولیت به خرج دهند.

با آرزوی سلامتی امام زمان(عج) و تعجیل در ظهور ایشان.

.................................................

در عرض دو روز  ١٠٨ ایرانی در عراق کشته و شهید شدند!!

 

۱۰۵ زائر ایرانی در کاظمین کشته و زخمی شدند

پس از مدت‌ها آرامش نسبی در عراق، این کشور در دو روز گذشته شاهد جنایت‌های خونینی است که تروریست‌های انتحاری آفریدند. روز جمعه ۲۵زائر ایرانی در کاظمین در اثر دو انفجار انتحاری در کنار حرم امام موسی کاظم کشته شدند.
 

 

یکی از شاهدان عینی به خبرنگار خبرگزاری آلمان گفت: «در ابتدا یک زن در جلوی یکی از درهای اصلی حرم امام موسی کاظم کمربند انتحاری خود را منفجر کرد. کمی بعد در جلوی یکی دیگر از درهای ورودی به حرم، مردی با منفجرکردن کمربند انتحاری، خود و بسیاری دیگر از زائران را کشت.»

 

این شاهد عینی در ادامه می‌افزاید: «بسیار مشکل بود شمار کشتگان را تعیین کرد، زیرا همه جا پیکر بیجان زائران دیده می‌شد.» پلیس عراق اعلام کرده است که در اثر این حادثه بیش از یک‌صد نفر زخمی شده‌اند.

 

روز جمعه تشییع جنازه‌ی قربانیان در بغداد برگزار شد. این قربانیان روز پیش از آن کشته شده بودند.Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  روز جمعه تشییع جنازه‌ی قربانیان در بغداد برگزار شد. این قربانیان روز پیش از آن کشته شده بودند.

 

خبرگزاری اصوات العراق از قول پلیس این کشور اعلام کرده است که در میان کشتگان حادثه ۲۵ زائر ایرانی بودند. همچنین اعلام شده است که ۱۲۵ زائر زخمی شدند که ۸۰ نفر آنان ایرانی و ۴۵ زائر نیز عراقی بودند.

 

حرم امام موسی کاظم، هفتمین امام شیعیان در ساعات قبل از انفجار انتحاری پر از زائرانی بود که قصد داشتند در روز جمعه به زیارت بروند. انفجار حدود ظهر رخ داد که یکی از پرازدحام ترین ساعات روز در است.

 

روز پنجشنبه، سوم اردیبهشت نیز  در مقابل رستورانى بین‌راهى در استان دیاله عراق در اثر یک اقدام تروریستی ۵۶ نفر کشته شدند که ۵۲ نفر آنها زائران ایرانی بودند. انفجار تروریستی دیگر این روز در بغداد رخ داد و به کشته شدن ۳۴ نفر انجامید.

 

پس از این حادثه خونین، سید حسین صدر از علمای شیعه نجف اعلام کرد که دولت مسئول امنیت مردم است و باید عاملان این حوادث خونین دستگیر و به سزای اعمال خود برسند. نوری المالکی، نخست وزیر عراق نیز در همین رابطه اعلام کرد که کمیسیونی برای رسیدگی به این اقدامات تروریستی تشکیل خواهد شد.

................

سفر ایرانیان به شهرهای زیارتی عراق ممنوع شد

رضا موسوی سخنگوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد که خروج شهروندان ایرانی از مرز خسروی به شهرهای زیارتی عراق ممنوع شده است.

رضا موسوی گفت که به‌دلیل بمب‌گذاری‌ها و حمله‌ها در عراق که به کشته شدن شهروندان ایرانی منجر شده است، تا اطلاع بعدی از خروج شهروندان از طریق مرز خسروی عراق جلوگیری خواهد شد.

در تازه‌ترین بمب‌گذاری در شهر کاظمین عراق، زیارتگاه امام موسی کاظم امام هفتم شیعیان، در روزجمعه بیش از 60 زائر کشته شدند که به گفته منابع خبری 25 نفر آنها ایرانی بودند.

در بمب‌گذاری روز پنجشنبه در استان دیاله نزدیک شهر بعقوبه در شمال عراق، دست‌کم 47 تن کشته شدند که گفته می‌شود 45 تن از آنها ایرانی بودند.

براساس گزارش منابع خبری غربی، از میان 70 زخمی بمب‌گذاری روز پنجشنبه، بیشتر افراد ایرانی بوده‌اند.

سازمان حج و زیارت گزارش داد که روزانه سه‌هزار زائر ایرانی از مرز شلمچه و مهران و دو هزار زائر ایرانی به صورت شخصی از مرز خسروی خواستار سفر به عراق هستند.

این در شرایطی است که دولت عراق توافق میان سازمان حج و زیارت ایران و وزارت گردشگری عراق را برای اعزام روزانه پنج‌هزار زائر ایرانی به شهرهای زیارتی این کشور تائید نکرده است.

واکنش‌ها

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دستور ممنوعیت سفر شهروندان به عراق از مرز خسروی را پس از آن صادر کرد که این سازمان با سازمان حج و زیارت ادغام شد.

با اعلام حوادث روزهای پنجشنبه و جمعه، هیچ نهادی مسئولیت حوادث مرگبار شهرهای دیاله و کاظمین را برعهده نگرفته است.

با اعلام کشته شدن زائران ایرانی این پرسش مطرح شده است که کاروان‌های زیارتی با چه مجوزی زائران ایرانی را از راه‌ ناامن دیاله به شهرهایی مانند کربلا برده‌اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در گزارشی نوشته است که قربانیان هر دو حادثه بمب‌گذاری در عراق زائرانی بوده‌اند که با مسئولیت سازمان حج و زیارت یا سازمان دیگری سفر نمی‌کردند. http://www.mardomak.org/news/iran_bands_national_pilgrimages_to_iraq

/ 1 نظر / 91 بازدید
هادی

بسم الله و بالله... به افتابی که در تاریکی محض طلوع می کند، دهشت ظلمت و سکوت شب را می شکند، و درخشش نور را به ارمغان می اورد، چه باید گفت؟ شب شکن از ما نهادن سر بر کوی معشوق تا او که را بخواهد از خاک بر گزیدن و او بود که بت شکن بود و حنیف و قلبی سلیم داشت. او که خلیل بود، صاحب عزمی استوار و به تنهایی یک امت بود. و من از نوادگان اویم. می خواهم از نسل بت شکنان باشم و بلکه قهرمان آنان که بتکده ی دلم را از هر چه معبود افل و مغربی پاک کنم و دلم را کعبه او کنم و می خواهم از نسل ابراهیم باشم که بت شکن است و شب شکن. و می خواهم از نسل خلیل باشم که سوخته ی اتش عشق است، ان چنان که اتش دنیا و اخرت پیش شعله ی دلش سرد است و خاموش. می خواهم با او همراه شوم، پشت سرش به راه افتم، در بزرگ بت خانه که باز می شود هراسی به دلم چنگ می زند مگر می توان وارد این معبد شد غریبه ها را بیرون کرد و بت ها را بیرون ریخت! چه فضایی سرد و خاموش! چه گورستان شلوغی! از همان نوع که در معبد قلب من نیز بر پاست! چه دلی دارم من.....