« ئی چینگ» ؛ و سخنان بزرگان درباره آن

    « ئی چینگ» (I Ching) یک کتاب مقدّس چینی است و کهن ترین متن  از چین باستان و از شصت و چهار علامت تشکیل شده است، اما بدون شک اجزا اصلی این فلسفه عمیق بیش از 4000 سال عمر دارد. هدف « یی چینگ» منعکس کردن آن تغییرات و تبدیلات است که بطور مداوم، در تمام سطوح کیهان عمل می کنند حلقه ها و امواج بخت را بوجود می آورند. و ما باید بیاموزیم چگونه بر این امواج سوار شویم، تا مراد مطلوب را بدست آوریم.

 

 

 

                  سخنان بزرگان درباره « ئی چینگ »

    اگر چند سال بر زندگي من افزوده مي شد، من پنجاه سال آن را به مطالعه ي « ئي چينگ» اختصاص مي دادم، و بدين ترتيب ممكن بود از ارتكاب اشتاباهات فاحش خودداري كنم.
   كنفوسيوس    من بيشتر از خرد چين الهام گرفته ام، تا از «اوپانيشاد» هاي « ودانتا».             « ئي چينگ» مي تواند زندگي را دگرگون كند.
   هرمان هسه

 


   
من ساعتها مي نشستم، و با دقت در نتيجه ي تفال و تقابل سوالها و جواب ها، شيوه ي « ئي چينگ» را تمرين مي كردم، نتايج شاخصي كه به دست مي آمد، ارتباطي پر معنا با جريان افكارم برقرار مي كرد، براستي كه شيوه ي   « ئي چينگ» كيفيت هاي خاصه ي پنهان را در اشيا و آدميان مي شناسد، و ناخودآگاه آدمي را مي بيند.
   كارل گوستاو يونگ

/ 5 نظر / 43 بازدید
دل آسمانی

بسم رب المهدی (عج) با سلام به شما جوينده ی راه حق ... از مطالب آموزنده ی شما لذت بردم . به روز هستيم و منتظر ... دعوت ما رو می پذیرید؟ التماس دعا ... يا حق !

hamidreza

سلام........مدتها قبل با محبت قدم رنجه فرموديد اما بدليل کم سعادتی فراموش شد تشکر کنم....مطالبتون واقعآ مفيد وجالبه ... اگه اجازه دهيد لينک شما را در وبلاگم بگذارم...ياحق

دل آسمانی

شهادت امام سجاد (ع) رو به شما دوست آسمونی تسليت ميگم... التماس دعا... يا حق!

محمد(::.RED Boy.::)

salam salam webloge ghashngi dari age dost dashti be manam sar bezan rasti nazaret dar bareh tabadole Link chiye? behem begoo hatman bye