آموزش کامل و گام به گام "خود هیپنوتیزم" ؛ قسمت چهارم (فوايد خودهيپوتيزم)

  عقیده هاری آرونز درباره فواید "خود هیپنوتیزم" :

17. انحرافات جنسی: کلیّه انحرافات و اختلالات جنسی اگر علت عضوی نداشته باشند با "خودهیپنوز" قابل معالجه می باشند، سرد مزاجی، جنون شهوت، همجنس دوستی، ارضاء غیرطبیعی، تمایلات جنسی، گیسو پرستی، شِیء دوستی، حیوان دوستی، مرده پرستی، بچه بازی، پیر دوستی، عریان خواهی و بسیاری از این قبیل تغییر و اصلاح هستند.

18. وحی و الهام: کسیکه "خودهیپنوز" را یادگرفت میتواند اراده کند که به او وحی و الهام شود، مثلاً یک نفر نویسنده یا شاعر درباره هر موضوعی که می خواهد مقاله ای بنویسد، یا شعری بگوید به کمک "خود هیپنوز" ، موضوع و کلمات به او الهام می شود.

شعرا و خود هیپنوز: برخی شعرا هستند، بدون اینکه از عرفان یا همان "خودهیپنوز" اطلاعی داشته باشند شعر می گویند ولی به مرور زمان هنگام شعر گفتن "خودهیپنوز" می شوند یا به عبارت قدیمی به حالت خلسه و جذبه خاص فرو می روند، دراین حالت است که احساس می کنند اشعار و کلمات بسیار نغز و دلکش به مغزشان وارد می شود. برخی شعرا، در اوضاع و احوال خاص، وقتی شروع به سرودن اشعار می کنند دچار "تمرکز فکر عالی" (Super- Concenteration) می شوند که این حالت را در قدیم خلسه و جذبه می گفتند، می دانیم که درحال هیپنوز شعور آگاه کنار می رود و ضمیر ناخودآگاه به فعالیت می پردازد و میدانیم که استعداد و توانائی ضمیر ناخودآگاه نسبت به شعورآگاه یا خودآگاهی تقریباً به نسبت یک یه هزاران است زیرا ضمیر ناخودآگاه با توسل به تمام تجربیات و خاطرات زندگی و اجدادی، کلمات را درهم می آمیزد و به عالی ترین شکل الهام می کند و آنگاه اشعاری مانند غزلیات حافظ یا عبارات نغز و دلکش بوجود می آید.

     "یونگ" یکی از دانشمندان بزرگ جهانی آمریکائی معتقد است "ضمیر ناخودآگاه" دریچه و کانالی است بسوی خدا و در عمل می بینیم پیامبران کسانی بودند که ضمیر ناخودآگاه آنها به حدّ  اعلا تقویت شده بوده است، عرفا و صوفیان پس از سالها تمرین و ممارست به ناخودآگاهی مطلق یعنی به حالت "دائماً خودهیپنوز" عمیق میرسند. پس  با توجه به این دلایل است، شاعری که بر فراز ناخودآگاهی تکیه می کند، اشعارش از دنیای دیگر به او الهام می شود.

     دسته دیگر از شعرا هستند که با آگاهی از عرفان یا "خودهیپنوز" شروع به سرودن اشعاری می کنند، این دسته از شعرا از فن "خود هیپنوز" یا رفتن به حالت خلسه و جذبه خوب اطلاع دارند. سالها تمرین و ممارست کرده اند سالها ورزش یا به اصطلاح ریاضت کشیده اند تا بتوانند در مواقع لزوم به حالت "خود هیپنوز" یا خلسه و جذبه فرو روند.  هریک از شعرا و نویسندگان بوسیله عامل خاصی برای شعرگفتن تحریک یا به عبارت دیگر "خود هیپنوز" می شوند یکی بوسیله خواندن قطعاتی از نظم و نثر، یکی با گوش کردن به موسیقی یکی به کمک محرومیت و شکست در عشق، یکی با دیدن مناظر طبیعت، و یکی هم مانند مولوی مستقیم ازطریق "خود هیپنوز" آماده سرودن اشعار می شوند.        

     بطوریکه می دانیم استعداد اشخاص بریا رفتن به حالت "خود هیپنوز" متفاوت است، بعضی زود هیپنوز می شوند و برخی دیر، بعضی ها هم ممکن است ماهها و سالها طول بکشد که هیپنوز بشوند.

 

     طبق جدول مدرّج « هاری آرونز» هیپنوز شش درجه است، برخی فقط تا درجه 2 و 3 در هیپنوز فرو می روند و برخی تا درجه 5 و 6 می رسند، آنهائیکه به درجه ششم هیپنوز می رسند، می شوند حافظه، یعنی دیگر خودآگاه آنها برای سرودن شعر کوششی نمی کنند، کس دیگری "شعور باطن" اشعار را به آنها دیکته می کند.                                

" شُعرائی که فنّ هیپنوز را ندانند عرفان را بخوبی نمی توانند بفهمند"

برای دیدن جدول مدرّج « هاری آرونز» روی این لینک کلیک کنید.

 

منبع مطلب: سایت پروفسور محمّدرضا یحیائی

/ 7 نظر / 42 بازدید
منکر

کسانی‌ که به وجود خدا اصرار دارند ، از همه بیشتر به وجودش شک دارند . آخه این صادق خره که در جواب یک منکر به تته پته افتاده هی‌ حرف‌ خودشو تفهیم می‌کنه و می‌خواد اصرار کنه که از طریق این تناقضات می‌خواد تفهیم کنه ، از همه بیشتر به تفهیم احتیاج داشته . من به وجود خدا کاملا معتقدم ، ولی‌ کجاست ؟ جوابش این است . خدا بی‌ مکان است . در عین حل همه جا هست . تفسیر کامل و سادهٔ این یعنی‌ : خدا تنها در درون ذهن معتقدین به آن وجود دارد . یعنی‌ خدا وجود خارجی‌ و فیزیکی‌ ندارد . خدا از رگ گردن هم به معتقدینش نزدیکتر است . یعنی‌ در درون ذهنشان عین یک غدهٔ سرطانی‌ و پارانويید رخنه کرده است . این معنی‌ ادعای وجود خدا از سوی معتقدین مسلمانش . و لطفا وجود خدا و مذهب آدمکش اسلام را با هیپنوتیزم قاطی‌ نکنید که بر انبوه چرندیات شما بيش از اين اضافه نشود .

عليرضا

سلام اولین باره بهت سر می زنم با اين نظريات زياد موافق نيستم خوشحال می شم بهم سر بزني

بهزاد

سلام من سايت شما رو لينک دادم خوشحال می شم اگه مايل بودين به من هم لينک بدهيد ممنونم با تشکر

جواد

سلام و درود ايزد منان بر شما باد نوشته هاتون زيبا و دلنشين بودند زيبا مينگاريد ادامه بديد باز هم سر خواهم زد اميدوارم هميشه اينگونه پر محتوا بنويسيد اگه امکان داشت منو هم پيوند کنيد ممنون ميشم در زير سايه ايزد منان باشيد موفق و هميشه شاد

Hani

salam,afarin,mesle hamishe sangin , ba mafhome kamel va amozandeh

سپيده

سلام .ممنون خيلی قشنگ و پرمحتواست لطفا از روشهای هیپنوتيزم و چگونگی عمل هیپنوتيزم بيشتر بنويسيد.اگر خدا تورا به لبه پرتگاه هدايت کرد به او اعتماد کنيد چون يا شما را در آغوش خواهد گرفت و يا پرواز را به شما خواهد آموخت .منتظرم پيروز باشيد

سپيده

من جواب منکر رو نمی دم چون کاره ای نيستم ولی اگه جوابشو می خواد لطفا سوره الرحمن رو بخونه که می فرمايد فبای آلائ ربکما تکذبان