فلسفه و علت نام این وبلاگ (نیلوفر آبی): قسمت اول

با توجه به اینکه بسیاری از دوستان خوبم درخواست های بسیاری داشتند که بدانند فلسفه و علت گذاشتن نام گل نیلوفر آبی روی این وبلاگ عرفانی که نویسنده اش یک پسر هم می باشد( امیر) چیست، بنده تصمیم گرفتم در دو قسمت جواب کاملی به این عزیزان دهم.

این مطالب را از کتاب ارزشمند و ماندگار استاد محمّدرضا یحیایی ، یعنی « دایرة المعارف کامل هفت طبّ اصلی دنیا (جلد اول)» می باشد.

قسمت اول:

 

فلسفه عکس مرد عارف (عالم روشنائی):

 مرد عارف ( نیلوفر آبی)

عکسی مشاهده می کنید شامل فلسفه ای می باشد که درون خود جای داده، این عکس توسط الهامات روحی کشیده شده، به همین جهت فلسفه این عکس را شرح می دهیم:

 

1- خاک زیر مرداب : فلسفه خاک زیر مرداب همان جنس حقیقی انسان می باشد. ( خداوند متعال انسان را آفرید).

2- ریشه گُـل نیلوفر (تخم گل نیلوفر) : فلسفه تخم گل نیلوفر و ریشه گل نیلوفر همان نطفه انسان می باشد. (نطفه انسان و ریشه گیاهان هر دو یک کار را انجام می دهند و آنهم رشد و نمو است).

3- سه ساقه گل نیلوفر: فلسفه سه ساقه گل نیلوفر :

الف) سه دوره زندگی انسان می باشد ( کودکی، جوانی، پیری).

ب) سه دوره زندگی انسان می باشد ( تولد، زندگی، مرگ).

ج) سه زمان می باشد ( گذشته، حال، آینده).

د) سه بُعد می باشد ( زمان، مکان، سرعت).

ه) سه دوره زندگی پس از مرگ می باشد ( عالم برزخ، قیامت، بهشت و جهنم).

 

4- آب مرداب : فلسفه آب مرداب همان ناملایمات و پستی و بلندی روزگار است.

5- دو برگ بزرگ گُل نیلوفر : فلسفه دو برگ بزرگ گل نیلوفرهمان نشست در حالت (لوتوس) مرد عارف می باشد ( اینجا بصورت پا تصور می شود).

6- گل نیلوفر:

الف) ترک شهوات (مادیات، دنیا) می باشد، ( هرکس جوشانده گل نیلوفر را که بصورت شربت در می آید، بنوشد بعد از مدتی عقیم می شده و دیگر بچه دار نمی شود. همچنین ضدّ شهموت می باشد).

ب) کُندالینی : انتهای ستون فقرات مهره ای وجود دارد که به آن دنبالچه می گویند، در یوگا به آن کندالینی می گویند، به ماری تشبیه شده که سه و نیم دور به دور خود پیچیده و دُم خود را به دهان گرفته و خوابیده است.

 

7- علفهای بالای دو طرف برگهای بزرگ گل نیلوفر: فلسفه علفهای بالای دو طرف برگهای بزرگ گل نیلوفر که بالای برگها می باشد، همان آرنج دست را می رساند که روی پاها گذاشته و کف دست چپ با پشت دست راست تماس دارد و در قسمت انتهای شکم قرار گرفته است (حالت لوتوس یا نیلوفر یا تمرکز).

 

8- چشمهای بسته مرد عارف : فلسفه چشمهای بسته مرد عارف همان چشم پوشی از مادیات دنیا (ندیدن ظواهر عالم هستی) می باشد.

9- چشم سوم (چشم باز) : فلسفه باز بودن چشم سوم همان دیدن و درک کردن عالم هستی با چشم دل و چشم بصیرت می باشد.

 

10- هاله نورانی و اطراف مرد عارف : فلسفه هاله نورانی و اطراف مرد عارف همان پاکی و صفای دل، علم، دانش و معرفت الهی می باشد.

11- ستاره های اطراف هاله های نورانی : فلسفه ستاره های اطراف هاله نورانی همان انرژی های کیهانی می باشد که از عالم ملکوت بسوی ما می آیند و فقط افراد با ایمان هستند که این انرژی های کیهانی را خیلی بیشتر از افراد عادی دریافت می کنند.

12- آسمان اطراف مرد عارف: فلسفه آسمان اطراف مرد عارف همان عالم ملکوت می باشد.

ادامه دارد....

http://p-mr-yahyaie.mihanblog.com

/ 7 نظر / 82 بازدید
پشت ديوارهای شهر

با سلام دوست داشتی يک سر هم به من بزن ------------------------------- می شود يک راهنمايی بکنيد که چگونه وبلاگ شما در سايت صالحين ثبت شده است ؟ ممنون می شوم

مريم

سلام دوست عزيز... خوبی... متن زيبايی نوشته ايی... چه ميکنی با اين زمستان سرد؟ من مثل هميشه متن دادم ... يا به قولی درد دل کردم.... دوست داشتی حتما سربزن... منتظرتم... ممنون که تو اين مدت هم منو تنها نزاشتی يک دنيا ممنون ... موفق باشی قربانت مريم

عاشق

او مقدسات را به مضحکه گرفته است: مدعي معروف انرژي درماني که خود را مجراي انرژي خداوند معرفي ميکند در یک مصاحبه می گوید:"چطور ماه رمضون که میشه سریع فکر می کنن این یه ماه همه چیز دیگه درست می شه.در صورتی که این یه ماه رو گذاشتن واقعا به خاطر معده پاک سازی سم هایی باشه ولی خوب افطار که میشه واقعا اینقدر می خورن تا خرخره سحر هم بلند می شن باز هم میخورن بعد و الا............" و در جایی دیگر می گوید:" مردم فکر میکنن که اگه روزه بگیرن و نماز بخونن میرن تو بهشت.در صورتی که نماز چیزی هستش که اگه بخونه برای روحیه خودش خوب هستش.اون چیزی نیستش که ... گمراهن دیگه متأسفانه چیزی نیستش." نتیجه گیری با شما ................

علیرضا

سلام دوست خوبم .مطلب بسیار جالبی نوشته بودی .منم برات یه حرف تازه دارم که تا حدودی مربوط به فلسفه وبت هم هست و منتظر نظراتت هستم

جريان زنده

سپاس آن معلمی که به من اندیشیدن راآموخت، نه اندیشه ها را. منتظر دیدن نظرت هستم.در ضمن وبلاگ زنده اندیشی بروز شد.سری بزن خوشحال میشم.

قاسم سلطانی( رابطه خودشناسی با سلامتی)

سلام دکتر فرهنگ هلاکویی در یک برنامه تلویزیونی نتوانست جلوی خشم و عصبانیت خود را از عرفان بگیرد. صورت و چشمانش را خشمگین کرد. گره ابروهایش را محکم بست. و با حرکات تند دست و سر و بدن خود, توجه جلب کرد! نظر شما در این باره به میزان تشخیص ما تاثیر خواهد گذاشت. متشکرم[گل]