پير طريقت (۱)

پير طريقت گويد: خداوندا نام تو ما را جواز، مهر تو مارا جهاز، شناخت تو مارا امان، و لطف تو مارا عيان. خداوندا ، ضعيفان را پناهی، قاصدان را برسر راهی و مؤمنان راگواهی، چه عزيز است آنکس راکه تو خواهی؟!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

پير طريقت گفت: دوگيتی درسر دوستی شد، و دوستی درسر دوست، اکنون نمی توانم گفت که اواست!

 

پير طريقت گويد: فردا در موقف حساب اگر مرا نوائی بود وسخن راجائی بود گويم: بارخدا ازسه چيزکه دارم دريکی نگاه کن، نخست درسجودی که هرگز جزتوکسی رااز دل نخواست، دوم تصديقی که هرچه گفتی گفتم راست، سوم چون نسيم کَرمَت برخاست، دل و جان من جزتو را نخواست!

 

پير طريقت گفت: از اينجاست که عارف ، طلب ازيافتن يافت نه يافتن از طلب، و سبب ازمعنی يافت نه معنی ازسبب، مطيع طاعت ازاخلاص ِافت نه اخلاص ازطاعت، گناهکار را گناه ازعذاب رسيد نه عذاب ازگناه!

 

از کتاب تفسير قرآن مجيد؛ از خواجه عبدالله انصاری          ادامه دارد...

---------------------------------------------------

سايت پروفسور محمّدرضا يحيائی به روز شد. ميتوانيد برروی نمايه ی زير کليک کنيد.

 

 

پروفسورمحمّدرضایحیایی:بنیانگذار یوگای جامع ( اسلامی) در ایران و جهان

/ 11 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خـــــــــاله ســــــــــارا

سلام امير جان...من دومین قاصدک رو خريدم شما هم می تونی ها دومين دلخواهت رو بخری و از اونا بخوای تا دومينت رو رو صفحه وبلاگت تنظيم کنن.

دل آسماني

بسم رب المهدی (عج) سلام.مطلب زيبايی بود. به روز هستم. يا حق!

شقايق

خدايا آفريدی رايگان!روزی دادی رايگان !پس بيامرز رايگان که تو خدايی نه بازرگان!

زهرا

صدایت تکیه گاه احساسات است// صداقت را از ته نگاه‌های یک عاشق ميشه فهمید. //چون چشم ها همه چیز را لو می دهند حتی عشقی را که در دلت پنهان کرده ای//سلام عزیز/وبلاگ کیمیای ناب بروز شد/منتظرم//موفق باشید

Farshooshtar

سلام اجازه بده جمله‌ات رو ياد آوری کنم ((وبلاگتونو با دقت می خونمو نظر دقیقمو بهتون میگم من تجربه ی کمی درباره ماوراءالطبیعه و عرفان دارم اما از کتابهای جناب پروفسور محمدرضا یحیائی استفاده های زیادی بردم و به پیشرفت های ذهنی رسیدم.دراین زمینه یه وبلاگ هم جدیدا ساختم که اگر امکان داره بهش لینک بدین و به دوستای خوبتون معرفیش کنید(منم بهتون لینک خواهم داد) )) ما هنوز منتظر اتقادات شما هستيم قربان! مطلبت رو هم خوندم... موردی به ذهنم نمياد که بگم!

ناوال آرش کبير

گذشته شخصی دائماً باید تجدید شود و به همین دلیل هر چه شخص انجام می دهد، آن را به والدین، خویشان و دوستان می گوید. برعکس، برای سالک مبارزی که گذشتۀ شخصی ندارد، نیازی هم به توضیحات نیست. هیچ کس از اعمال او عصبانی و ناراحت نمی شود و برتر از همه آنکه هیچ کس هم او را با افکار و انتظارات خویش ملزم به کاری نمی کند. ((New Up Date))

مجید

سلام///بابا اين وبلاگو اون يکيو با هم يکيش کن//سر راست به روزم...

حسین

سلام وبلاگ قشنگ وپر محتوایی دارید به من هم سر بزنید خوشحال میشم منتظر نظرات شما بای

محمد

بسيار وب خوبی داری به من هم سر بزن ؛ممنون؛