توزیع قرآنهای تحریف شده در کویت

خبر مهمّ

توزیع قرآنهای تحریف شده در کویت

 

توزیع قرآن آمریکایی در کویت؛ تلاشی دیگر برای تحریف کلام وحی

گروه بین‌الملل: مراکز انتشاراتی«اومگا 2001» و «ون پرس» آمریکا با نام مستعار «الصفی و المهدی» با چاپ و نشر قرآنی دروغین با نام «الفرقان الحق» و توزیع آن در کویت گامی دیگر برای تحریف کلام وحی آغاز کردند.

 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) به نقل از روزنامه «الحقیقة الدولیة» اردن، این قرآن آمریکایی در 366 صفحه و به زبان‌های عربی و انگلیسی نگاشته شده و در مقدمه آن عبارتی با عنوان «تقدیم به جهان اسلام به ویژه جهان عرب» آمده است.

این قرآن در مدارس خارجی کویت توزیع شده است و این روزنامه اردنی این اقدام مراکز انتشاراتی آمریکا را جنگی سرد توصیف کرد که با هدف اغفال دانش‌آموزان این مدارس انجام شده است.

77 سوره؛ مجموع سوره‌های قرآن آمریکائی

این قرآن کذایی 77 سوره دارد و «فاتحه»، «محبت»، «مسیح»، «ثالوث»، «مارقین»، «صلب»، «زنا»، «ماکرین»، «رعاة»، «انجیل»، « اساطیر»، «کافرین»، «تنزیل»، «تحریف»، «جنة»، «اضحی»، «عبس» و «شهید» از سوره‌های مختلف این قرآن تحریف شده، است.

این قرآن با بسم‌اللهی با مضمون «به نام پدر»، کلمه «روح» و ادیان آسمانی سه‌گانه «یهودیت، مسیحیت و اسلام و با عبارت عربی «بسم الأب الکلمة الروح الإله الواحد الأوحد مثلث التوحید موحد التثلیث ما تعدد» آغاز شده است.

پس از این بسم‌الله‌ و مقدمه، به تقلید از قرآن کریم سوره‌ای کذایی به نام فاتحه ذکر و پس از آن سوره‌ نور و بعد از آن نیز سوره السلام(صلح) و دیگر سوره‌های این قرآن آمریکایی نگاشته شده است.

در سوره السلام این قرآن تحریف شده آیاتی همچون «والذین اشتروا الضلالة وأکرهوا عبادنا بالسیف لیکفروا بالحق ویؤمنوا بالباطل أولئک هم أعداء الدین القیم وأعداء عبادنا المؤمنین» (کسانی که گمراهی را خریداری و به وسیله شمشیر با بندگان ما دشمنی کردند، تا به حق کافر و به باطل ایمان آورند اینان همان دشمنان دین ارزشمند و دشمنان بندگان مؤمن ما هستند.) و «یا أیها الناس لقد کنتم أمواتا فأحییناکم بکلمة الإنجیل الحق، ثم نحییکم بنور الفرقان الحق» ( ای کسانی که مرده بودید و ما شما را با آیات حق انجیل و سپس با نور فرقان حق زنده کردیم) آمده است.

«فاتحه»، «محبت»، «مسیح»، «ثالوث»، «مارقین»، «صلب»، «زنا»، «ماکرین»، «رعاة»، «انجیل»، «اساطیر»، «کافرین»، «تنزیل»، «تحریف»، «جنة»، «اضحی»، «عبس» و «شهید» از سوره‌های مختلف این کتاب به ظاهر قرآن است

«وزعمتم بأن الإنجیل محرف بعضه فنبذتم جُلَّه وراء ظهورکم» (و گمان کردید بخش‌هایی از انجیل تحریف شده است پس تمام آن را کنار گذاشتید)، «وقلتم: آمنا بالله وبما أوتی عیسى من ربه، ثم تلوتم منکرین، ومن یبتغ غیر ملتنا دینا فلن یقبل منه، وهذا قول المنافقین» (گفتید به الله و آنچه عیسی از نزد پروردگارش آورده ایمان آوردیم سپس در حالی که منکر آن بودید، آن را تلاوت کردید و هر کس دینی جز دین ما برگزیند از او پذیرفته نمی‌شود و این گفتار منافقان است) « وکم من فئة قلیلة مؤمنة غلبت فئة کثیرة کافرة بالمحبة والرحمة والسلام» (چه بسیار گروهی مؤمن و اندک که با محبت و رحمت و صلح بر گروهی بزرگ و کافر پیروز شده است) از دیگر آیات تحریف شده این قرآن دروغین در سوره «مسیح» است.

در سوره دروغین «طهر»(پاکی)، نجاست و خباثت با پاکی و نکاح با زنا مساوی عنوان شده است و در این باره آمده است: « وما کان النجس والطمث والمحیض والغائط والتیمم والنکاح والهجر والضرب والطلاق إلا کومة رجس لفظها الشیطان بلسانکم وما کانت من وحینا وما أنزلنا بها من سلطان» ( بدانید که نجاست، حیض، مدفوع، تیمم، نکاح، هجر، طلاق چیزی جز ناپاکی‌هایی که شیطان آن را بر زبان شما تلقین کرده نیست و ما اجباری در آن نازل نکردیم و ما به وسیله وحی و پیامبری نازل نکردیم)

روزنامه اردنی الصحیفة الدولیة در پایان این گزارش با انتقاد شدید از انتشار چنین کتابی نوشت: این آرزوی آنان است که ما به قرآن کریم و آیات الهی کافر شویم و از انجیل تحریف شده و فرقان دروغین آنان پیروی کنیم.

در این میان، آنچه بیش از همه رخ می‌نماید، سکوت دولت، نهادها، مسئولان و حتی مراکز قرآنی کویت در برابر چاپ و توزیع این قرآن آمریکائی است؛ در حالی که این کشور چندی پیش در برابر پدیده چاپ قرآن‌های دارای اشتباه چاپی، موضع‌ آشکاری اتخاذ کرد.

منبع: http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=384936

چهارشنبه 19 فروردین 1388

/ 0 نظر / 131 بازدید