خـود هـيـپـنـوتـيـزم، قسمت اوّل(فوايد خودهيپنوتيزم)

باتوجه به اینکه چندین نفر از عزیزان در سایت پروفسور محمّدرضا یحیائی درخواست کرده بودند که مطالبی با موضوع های یوگا و خودهیپنوتیزم و... در سایت بیاورم، باتوجه به اینکه درآنجا بنده فقط نویسنده ام و سعی می کنم مطالب شخصی و مورد علاقه خودرا درآنجا نیاورم و فقط مطالب و سخنان و مقالات استاد را درآنجا بنویسم، تصمیم گرفتم مطالبی پیوسته و دنباله دار درباره یوگا و خودهیپنوتیزم و... را دراینجا بیاورم. البته سعی کردم مطالب را بصورت عکس در بیاورم تا دوستان هم در رایانه خود ذخیره کرده وبطور همیشگی دراختیار داشته باشند و نیز بتوانند درصورت علاقه به دوستان خود ارسال کنند.(با توجه به اینکه یکی از دوستان فرمودند که وبلاگ دیر بالا میاد، ازاین به بعد سعی می کنم از عکس کمتر استفاده کنم، و این عکس را برداشتم و متنش را جایگزینش کردم).

 

بخش اول ؛ فوايد خودهیپنوتیزم    <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

    "خود هیپنوتیزم" کلید مغز ، عواطف و احساسات است، بعبارت دیگر نسخه خوشبختی و داروی خونسردی و آرامش در مقابل همه بحرانها و رویدادهای ناگوار تلخ زندگی است.

     "خود هیپنوتیزم" هر فردی را قادر می سازد که درمقابل همه مشکلات مادی، معنوی، عشقی و اجتماعی زندگی در کمال خونسردی ونشاط مبارزه کند و پیروز شود یا خونسرد و بی تفاوت رهاکند تا خودش حل شود.

     "خود هیپنوتیزم" بهترین دارو رفع اختلافات خانوادگی است نه تنها از بالا رفتن آمار طلاق و متارکه جلوگیری می کند بلکه ناراحتی و اختلافات عصبی زنها و شوهرها را ازبین می برد و قدرت گذشت و سازش آنها را زیاد می کند که بتوانند با یکدیگر درصفا و صمیمیت بسر می برند.

     هر فرد مانند هوا و غذا به "خود هیپنوتیزم" احتیاج دارد.

     "خود هیپنوتیزم" شما را به آرامش و سکون می رساند، شما را به دنیای آرامش و راحتی اعضاء و اعصاب می رساند. به کمک هیپنوتیزم شما میتوانید، ظلمها، بی عدالتیها، حق کشی ها، قانون شکنیهای زائیده اجتماع سرمایه داری را اگر نمی توانید ازبین ببرید لااقل تحمل کنید. برای انسانهای حساس و با عاطفه ای که مظالم اجتماعی اشک بر دیدگانشان جاری می سازد، تاجائیکه آنها رابه سرحد جنون و خودکشی می کشاند "خود هیپنوتیزم" مرهم این جراحات روحی آنهاست به آنها فرصت می دهد که خودکشی نکنند، دیوانه نشوند، فقط تا حدودی متأثر شوند، به اندازه لزوم که بتوانند دررفع مظالم اجتماعی عاقلانه و دانشمندانه تلاش کنند.

     "خود هیپنوتیزم" به کمک عشّاق دلسوخته از رنج معشوقان می شتابد تا بتوانند این دلربایان بی وفا، فریبکار و ظالم را برای همیشه فراموش کنند.  "خود هیپنوتیزم" مرهم درد جانگداز مادری است که در غم مرگ فرزندخود، در آتش حرمان شعله ور است.

     "خود هیپنوتیزم" اگر استمرار یابد، آنچنان تفکر و تعقل و استعدادهای درونی را پرورش می دهد و بزرگ می کند، که انسان معمولی را تبدیل به نابغه ای بزرگ جهانی خواهد کرد.

/ 16 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Farshooshtar

سلام خيلی وقته من نيومدم پيشت تو نيومدی پيشم! فقط مثل اينکه لينک رد و بدل کرديم! راستی ميشه خواهش كنم كلمه (فرشوشتر) رو به (مكاشفات فرشوشتر) عوض كني؟! مرسي یه مطلب دارم که بخونش چون داری از خدا میگی... سوال کردم کدوم خدا.. ببین و بگو خدای تو کدومشونه!؟ در مورد هـيـپـنـوتـيـزم.. علاقه‌ای ندارم اما میخونم متنت رو ببینیم چی میگی...

مريم

سلام... خوبی... متن زیبایی بود ... من هم به روز هستم ... و منتظر شما دوست عزیز ... موفق و پایدار باشی بای

امير

اين مطلب در جواب عليرضا( مکاشفات فرشوشتر) است و در چند قسمت طوری که جا بشه میارم: "به نام آنکه ظاهر است و باطن" قبل از هرچیز و هر حرفی باید بگم که باید دید کسی که می خواهد حرف کسیکه می خواد جواب بده را(مثلا من) قبول می کنه یا فقط ساز خودشو میزنه، باید دید چشمشو به روی همه چی بسته یا نه. باید دید دلش چقدر غبار و سیاهی داره که حرف حق رو میتونه بپذیره یا نه. کسیکه دلش سیاهه سخته حرف حق را بپذیره و کسیکه خدا بر دلش مهر خموشی زده ( بعلت کفر) و رفته توی لیست سیاه خدا و بنا به گفته خدا هیچ راه بازگشتی هم نداره، پس حرف زدن با اینجور افراد آب در هاون کوبیدنه! بیشتر مشکل آدمای امروزه جهالت و نادانی و کم دانی است، یعنی کسانیکه بدون مطالعه و تحقیق به مباحثه با افراد دانا میپردازند اولا هیچگاه موفق نخواهند بود و شکست خواهند خورد ثانیا به هیچ نتیجه مثبت برای خود نخواهند رسید.

امير

اگر آدما بی طرف بودند! و به جای اینکه همش کتابهای خارجی و فلاسفه غربی رو بخوانند تعادل و مساوات را رعایت می کردند و کمی هم کتب فلاسفه اسلامی مخصوصا کتب مربوط به مباحثه های امام صادق (ع) ( که دراین زمان دوران بحث و جدل حتی بر وجود خدا بود و امام جدل را آزاد اعلام کرد) را می خواندند و روی آنها تامل میکردند (جواب بیشتر سؤالات همه درباره خداشناسی و... در کتب معتبر همچون بحارالانوار، اصول کافی، داستانهای اصول کافی، و...آمده است و فقط زحمت یکبار مطالعه را آدم باید بخ خود بدهد!) و مقایسه میکردند که کدام صحیح است و از روی جهالت روی کلام ناحق اصرار نمی کردند الان هیچ بحثی درباره وجود خدا هم نبود. ( البته خودِ خدا همیشه در کنار حق ، ناحق را آفرید، در کنار دوست دشمن را آفرید تا نور از تاریکی مجزا و مشخص شود. وگرنه اگر همش نور و حق بود، آنوقت دیدن نور و زیبائی چه لذتی داشت!).

امير

و اما در مورد آفرینش انسان، همانطور که دو مطلب در وبلاگم به نام اسرار آفرینش اهل بیت و انسانها آوردم، خدا از ابتدا بوده و هست( البته چون برای ما درک اینکه بتدا کِی بوده خیلی سخت است زیرا ذهن ما محدود و قادر به درک خوب زمان نیست، مثل اینکه در زمانی که می خوابیم و خواب می بینیم شاید چندین ساعت خوابیم اما در هنگامیکه داریم خواب می بینیم وقتی از خواب بیدار می شویم احساس می کنیم فقط چند ثانیه خوابیده بودیم! و نیز در خواب تفاقات گذشته و حال و آینده را می بینیم و یک آن می توانیم بدون زحمتی از گذشته به آینده وصل شویم. پس درک گذشت زمان هم برایمان سخت است و هم گذشت زمان در این دنیا با دنیای غیر مادی بسیار تفاوت دارد و همانطور که می گویند 1 روز درآن دنیا، مثلا در آخرت، برابر با 1500 سال این دنیاست!) چون خداوند شامل زمان نمی شود گذشته و حال وآینده نیز برایش یکسان است و بوده و هست و خواهد بود. گذشت زمان وجود دارد و زندگی آخرت همگام با زمان است تا ابد، اما با زمان این دنیا قابل مقایسه نیست. ( قسمت سوم جواب)

امير

. ( همانطور که می گویند کل زمان از ابتدای خلقت تا پایان دنیا کلاً نیم ساعت آن دنیاست!). حضرت علی(ع) می فرمایند: "خدا از ازل بوده است بی آنکه پدید آید، و او از ازل بدون چگونگی بوده است، و همیشه بدون کیفیّت و کمیّت بوده و هست، پیش از او چیزی نبوده، و او پیش از پیش است، و پایان و نهایت ندارد، و پایان را به او راه نیست، او پایان هر پایان است". توضیح دراین مورد زیاد است ، خود انسان باید این مسئله را بطورملموس درک کند. خدا یک ذات دارد ویک صفات. ذات خدا عین صفات اوست وصفات خدا عین ذات او. نه صفاتش از ذات اقدسش پیشی میگیرد ونه ذاتش از صفاتش. هیچ کس حتی ائمه(ع) نیز نمی تواند خداوند را بدرستی آنطورکه شایسته است بشناسد و نمی تواند به ذات و صفات ذاتیه خداوند پی ببرد! یعنی هرکس خداوند را از دید خودش می شناسد( و می پرستد)، یعنی باتوجه به ظرفیت خودش خدا را می شناسد نه آنکه واقعا خدا را همانطور که هست بشناسد. (قسمت چهارم)

امير

. مثلا پیامبر و ائمه با توجه به ظرفیت و فهمی که خدا به ایشان عنایت فرموده خدا را می شناسند ،نه بیشتر؛ و اولیاء و اوصیاء وصالحین و عارفین ومتقین بنابه ظرف و گنجایش خود خدا را می شناسند ، ؛ و انسانهای عادی هم به اندازه فهم خود خدا را می شناسند و می پرستند. مثلا حیوان هم که از لحاظ شعور یک درجه از انسان پائینتر است هم خدا را به اندازه شعور حیوانی خود می شناسد و می پرستد و پرستشش اینست که از دایره وظایف و تکالیف اعمال شده فراتر نرود و با انجام کارهای خود به شایستگی سعی می کند که تسبیح و تقدیس خداوند را بنماید و با شعور متناسب خود خدا را مورد ستایش و تشکر قرار می دهد. گیاهان و حتی جمادات (اجسام و سنگها) هم همینطور به تناسب فهم اندک خود خدا را می شناسند و می پرستند! ( پس شعور مخلوقات مراتب و درجات دارد ، نه اینکه مخلوقات دیگر بدون شعور هستند). خداوند نه دنیا را به منظور قدرت نمائی آفرید نه اینکه بخواهد آینه ای بیافریند که خود و صفات خود را با آن ببیند. ( که خداوند بی نیاز است و هرکدام ازاین دلایل نیاز بشمار می آید و خدائی که نیازمند است دیگر خدا نیست! پس باید بی نیاز کامل باشد) بلکه خدا از سر رحمت و لطف زیاد خ

زهرا

سلام ودرود بر شما عزيز/وبلاگ کيميای ناب آپ شد/منتظر شما هستم/ یادمان باشد اگر شاخه گلی چیدیم وقت پرپر شدنش سوز نوایی نکنیم یادمان باشد سرسجاده عشق برای دل محبوب دعایی بکنیم یادمان باشد از امروز خطایی نکنیم گرچه در خود شکستیم صدایی نکنیم /موفق باشيد

مجید

سلام رفيق...اون يکی وبلاگت رفتم صفحه کامنتاش ارور داد نتونستم برات پيغام بذارم....به روز هستم....

بوستان عشق

سلام دوست خوبم بهترین خوبی ها را برایت آرزو می کنم. میلاد قدیسه مسلمانان، فاطمه زهرا(س) مبارک باد. آبدیت کردم ازاین رو منتظرم. فاطمه زهرا(س) فرمودند: خداوند در آنچه به شما فرمان داده و از آنچه بازداشته است، اطاعت کنید. فاطمه زهرا(س) فرمودند: خداوند نیکی به پدر و مادر را برای دوری از عذاب الاهی قرار داد. امام مهدی(عج) فرمودند: برای من دختر پیامبر(فاطمه) الگویی نیکو است.