مراسم عروسی در آلمان

مراسم عروسی در آلمان

 

مرسوم است که بعد از تولد دختر چند درخت ( نهال) کاشته می شود و هنگام ازدواج فروخته میشود و صرف خرید جهیزیه دختر می شود.

پیش از تولید( پیش از عروسی):

مطالب و عکسهایی که عروس و داماد آینده باهم انداخته اند و دارند بصورت کتابچه به چاپ می رسد و سپس جهت بعضی هزینه های روز عروسی به میهمانان فروخته می شود.

و اما شرح مراسم و جشن روز عروسی:

جشن عروسی 3 روز می باشد. روز اول فامیل و بستگان نزدیک دعوت می شوند. روز دوم کلیّه بستگان،آشنایان، همسایگان، فامیل، و… دعوت می شوند. روز سوم جشن مذهبی می باشد.

***

در روز سوم عروس و داماد زانو می زنند کنارهم و اذکار و مطالب خاصی را می گویند.

و در روز آخر نیز داماد روی لباس عروس زانو می زند و این به این معنی است که بگوید و ثابت کند که مرد سلطان خانه است و حرف اوّل و آخر را او در منزل خواهد زد( می زند). ولی عروس هم (مانند تمام عروسهای دنیا) حواسش جمع است و وقتی داماد ایستاده است که پای داماد را لگـد می کند تا به قولی بگوید: " کورخوندی! "

سپس عروس و داماد بسوی کودکان می روند و بسویشان سکّـه پرت می کنند.

بعد بستگان نزدیک عروس، عــروس را می دزدند! و او را بهمراه نزدیکان به رستوران و کافی شاپ می برند و تا میتوانند می خورند و خرج می کنند و داماد نیز باید دنبال عروس بگردد و هروقت عروس را بهمراه نزدیکانش پیداکرد تمام هزینه رستوران را حساب کند.

درآخر بستگان دربهای منزل عروس و داماد را با روبان و تاج گل می بندند و اجازه خروج نمی دهند. سپس عروس و داماد باید به ماه عسل بروند، قبل از حرکتشان که جلو آنها را بستند(می بندند) و به شرط دادن پول یا قول میهمانی دیگر داماد، مجوز عبور و رفتن عروس وداماد به ماه عسل را می دهند !

/ 2 نظر / 35 بازدید
Tejarat Internety

سلام مطالبتان بسيار جالب بود برای من و همینجور آهنگهای موجود . خوشحال ميشم اين آغاز يک ارتباط وبلاگی باشد .

آخرین ققنوس

سلام امير جان والله تصميم گرفته بودم برم آلمان زنگ بزنم اما من رو منصرف کردی؟