شناخت دنيای درون (۵)

|   غرض از خلقت انسان معرفت الهی است و بعد از عرفان ، رسیدن به درجه محبت الهی . این دو حاصل نمی شود مگر با تصفیهو جلاي دل و این حاصل نمی شود مگر با یاد و ذکر خدا .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

|     خداوند فراموشی را که بیهوده نیافریده ،تا غیر او را فراموش کنیم

|   هر گم کرده ای که داری احتیاطا" در خانه دل خودت بگرد ،خواهی دید که همان جاست این همه در بیرون بدنبال گمشده هایت گشتی و چیزی پیدا نکردی حالا کمی وقت صرف کن و خانه دلت را بگرد شاید آنجا پیدا شد .

|   شما ببینید که خداوند چقدر به خلقش محبت دارد که احدی را نمی گذارد در دنیا بماند و همه را حتی کفار و اشقیا را ، با مرگ به سوی خود می برد .

|     با دل و نیت کار کن اوایل با خیال و خواب و مکاشفه راه می رویم و آخر کار از  یقین سر  درمی آوریم .

همیشه سعی کنید خیر خواه دیگران باشید و برای بندگان خدا چیز خوب بخواهید ،

|     مواظب باش هر جا که می روی طالب خیر باشی چون در آن صورت خداوند آنچه را طالبش هستی از در و دیوار بر تو می بارد .

|   بزرگترین مزد این است که خدا فهم انسان را بزرگ کند تا درک كند و اقرار نماید که:  خدایا آن گونه که حّق شناختن تو بود ما تو را نشناختيم و آن چنان كه حق عبادت تو بود عبادت تو را به جا نیاوردیم .

توجه : پاورقی اين وبلاگ به روز شد.ديدن کنيد.(سمت راست صفحه)

/ 4 نظر / 41 بازدید
زردشت

درود خرسندم که نخستينم که سر می زنم خوب و بی مانند مانند هميشه

حرمت

سلام....بلاگ خوبيه به خصوص پاورقياش...ولی من تو دلمم گمشدمو پيدا نميکنم....به من سر بزنيد خوشحال ميشم....شادو سر افراز در پناه حق باشيد!!!

zahra

شب یلدای همه ایرانیان ، در هرکجای دنیا که هستند بر آنها مبارک باشد. از زیباترین سنت های شب یلدا دید وبازدید های خانوادگی است. در جامعه ی امروز که بدلیل سنگینی زندگی ماشینی و گرفتاری های فردی ، دیدار های فامیلی سخت وسنگین شده است، یلدای پر حوصله وطولانی میزبان خانواده های ایرانی است تا محیط های گرم خانوادگی ودیدار های فامیلی قوت واستحکام یابد. شکوه بنیان خانواده نقطه قوت تمدن شرقی است که ایرانیان در شب یلدا به صورت سمبلیک پیشتاز وحافظ آن هستند. //سلام/شب خوبی داشته باشيد//موفق باشید //به منم سربزنيد//

هادی

سلام امير جان پاورقی های وبلاگت فوقالعاده هستش . آرزو مي كنم به اندازه ي كافي شادي داشته باشي تا خوش باشي ، به اندازه كافي بكوشي تا قوي باشي به اندازه كافي اندوه داشته باشي تا يك انسان باقي بموني و به اندازه كافي اميد تا خوشحال بموني . کلبه کوچيک داداشت هميشه به روی شما بازه خوشحال ميشم بهم سر بزنيد .