فاجعه‌ای بدتر از غزه در انتظار پاراچنار پاکستان

آیت‌الله مکارم‌شیرازی هشدار داد: فاجعه‌ای بدتر از غزه در انتظار پاراچنار پاکستان تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: فاجعه‌ای بدتر از غزه توسط طالبان، القاعده و وهابیان افراطی در پاراچنار پاکستان رخ داده و ششصد نفر را سر بریده و دست زن و بچه‌ها را قطع کرده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"معظم‌له امروز در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با انتقاد شدید از سکوت دولت پاکستان در قبال جنایات علیه شیعیان پاراچنار پاکستان اظهار داشت: دولت پاکستان چرا نشسته و تماشا می‌کند، مگر پاراچنار جزء پاکستان نیست باید از مردم خود حمایت کند هیچ دخالتی نمی‌کند و بدتر از غزه در پاراچنار نسل‌کشی می‌شود.
وی با بیان اینکه جنایات گروه القاعده، طالبان و وهابیان افراطی با جنایات اسرائیل در غزه یکی است افزود: معلوم است اینها با اسرائیل هماهنگ هستند، چون هر اتفاقی در غزه رخ داده بدتر از آن در پاراچنار اتفاق افتاده است.
این مرجع تقلید با اظهار گلایه از وزارت‌خارجه جمهوری اسلامی ایران و صدا و سیما به خاطر عدم اطلاع‌رسانی و برخورد با این جنایات تصریح کرد: کوتاهی دولت پاکستان، کم‌توجهی وزارت خارجه و صدا و سیما باعث می‌شود این فجایع دامنه پیدا کند.
به گزارش ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، مکارم‌شیرازی گفت: همانطور که در جنایات علیه مردم غزه داد زدیم، باید برای مردم پاراچنار هم داد بزنیم زیرا وزارت خارجه و صدا و سیما سکوت کرده و درباره جنایات آنجا سخن نمی‌گویند.
وی افزود: وزارت خارجه باید سازمان‌های جهانی را نسبت به جنایات پاراچنار بیدار و از آنان بخواهد گروهی را برای بررسی این جنایات به پاراچنار اعزام کنند.
معظم‌له ادامه داد: بیش از 10 ماه است منطقه پاراچنار را محاصره کرده‌اند و اجازه ورود مواد غذایی و دارو را نمی‌دهند.
این مرجع تقلید تاکید کرد: این اخبار باید از طریق رسانه‌ها به گوش دیگران برسد و ما امیدواریم هر چه زودتر خداوند انتقام مظلومان را از ظالمان بگیرد.

/ 0 نظر / 53 بازدید